بروزرسانی قیمت: شنبه, 28 فروردين 1400
خبرخوان

دانشنامه پزشکی

همه چیز درباره سوراخ کردن گوش و استفاده از گوشواره های طبی
گوشواره طبی دارای گیره محکم و مناسب بوده و به راحتی قابل انداختن می باشد. این نوع گوشواره پزشکی برای جلوگیری از بسته شدن سوراخ های گوش پس از ایجاد کردن آن ها، استفاده می شود. بهتر است برای سوراخ کردن گوش کودکان به مراکز درمانی مجاز که از استریل بودن وسایل و تجهیزات آن مطمئن هستیم مراجعه کنیم، زیرا احتمال انتقال عفونت هایی مثل هپاتیت و کزاز با وسایل آلوده وجود دارد.
آشنایی با تیغ ها در دنیای جراحی
انواع تیغ بیستوری با کاربردهای مختلفی در پزشکی قابل استفاده می باشد. از این تیغ برای جراحی، برش دادن بدن بیمار، ایجاد شکاف و کارهایی از این دست استفاده می شود. البته تیغ بیستوری یک بار مصرف نیز در بازار وجود دارد که برای کارکردهای خاصی می توان از آن ها استفاده نمود.
همه چیز درباره سوآپ پنبه دار
سوآپ پنبه ای وسیله ای ظریف است که متشکل از دو جز ساده می باشد: یک سری پنبه ای و یک بدنه چوبی ظریف که به هیچ عنوان استریل نمی باشد. به این دلیل که مناسب برای سطح آلوده و پاک سازی ترشح های زخم است، مناسب برای استریل سازی نمی باشد. با این که استریل نیست اما به صورت یک بار مصرف توزیع می گردد.
آیا می دانید محلول ساولن چیست؟
مهم ترین گندزداهای شمیایی عبارتند از کلر،‌ کرئولین،‌ الکل،‌ ساولن، بتادین، هالامید و آهک، که در این بخش از مقاله به بررسی کامل محلول ساولن می پردازیم.
معرفی تخصصی باند زیر گچ در گروه باندهای پزشکی
از باند ویبریل بدین منظور استفاده می گردد که گچ به صورت مستقیم با پوست فرد بیمار در تماس نباشد. چرا که مشاهده شده در برخی از افراد تماس مستقیم گچ می تواند باعث ایجاد تحرکات پوستی و زخم شود.
معرفی ست سرم و کاربرد آن
با استفاده از گروهی از تجهیزات پزشکی به نام ست سرم می توان مایعات لازم را از طریق اتصال مستقیم به رگ وارد بدن نمود. این ست به یک محفظه سرم که دارای مایع لازم است متصل شده و با استفاده از لوله ها، پورت ها و گیره های این ست میزان مایع و سرعت عبور آن را می توان تنظیم نمود.
باندهای پانسمان را بهتر بشناسیم
به وسایل اصلی موردنیاز برای پانسمان کردن و بستن زخم و جلوگیری از ایجاد عفونت های جدید و بهبود عفونت های ممکن و بهبود زخم، "ست پانسمان" می گویند، که این ست دازای اجزای مختلفی می باشد.
اپلیکاتور واژینال، از معرفی تا خرید
واژینیت یک مشکل بسیار شایع در میان بانوان است که عوامل مختلفی در به وجود آمدن آن موثر هستند. به منظور درمان واژینیت استفاده از کرم یا قرص واژینال یک روش رایج و متداول می باشد. برای استفاده از کرم یا قرص واژینال باید از اپلیکاتور بهره گرفت.
با پدهای الکلی بیشتر آشنا شوید
امروزه پدهای درمانی به دلیل راحتی در استفاده و کم ضرر بودن مقبولیت قابل توجهی یافته اند. شما با خرید پد الکلی می توانید بسیاری از نیازهای خود را برطرف کنید . این پدها برخلاف داروهای شیمیایی وارد جربان خون نمی شوند و اثرات درمانی خود را از طریق جذب پوست بر بدن می گذارند.
همه چیز درباره رینگ ختنه
روش ختنه با حلقه جزء روش‌های بسیار پرکاربرد و مناسب برای ختنه کردن فرزندان پسر به حساب می آید که به عنوان یک روش بدون خونریزی عملکرد مناسبی دارد.