خبرخوان

دانشنامه پزشکی

باندهای پانسمان را بهتر بشناسیم
به وسایل اصلی موردنیاز برای پانسمان کردن و بستن زخم و جلوگیری از ایجاد عفونت های جدید و بهبود عفونت های ممکن و بهبود زخم، "ست پانسمان" می گویند، که این ست دازای اجزای مختلفی می باشد.
اپلیکاتور واژینال، از معرفی تا خرید
واژینیت یک مشکل بسیار شایع در میان بانوان است که عوامل مختلفی در به وجود آمدن آن موثر هستند. به منظور درمان واژینیت استفاده از کرم یا قرص واژینال یک روش رایج و متداول می باشد. برای استفاده از کرم یا قرص واژینال باید از اپلیکاتور بهره گرفت.
با پدهای الکلی بیشتر آشنا شوید
امروزه پدهای درمانی به دلیل راحتی در استفاده و کم ضرر بودن مقبولیت قابل توجهی یافته اند. شما با خرید پد الکلی می توانید بسیاری از نیازهای خود را برطرف کنید . این پدها برخلاف داروهای شیمیایی وارد جربان خون نمی شوند و اثرات درمانی خود را از طریق جذب پوست بر بدن می گذارند.
همه چیز درباره رینگ ختنه
روش ختنه با حلقه جزء روش‌های بسیار پرکاربرد و مناسب برای ختنه کردن فرزندان پسر به حساب می آید که به عنوان یک روش بدون خونریزی عملکرد مناسبی دارد.
هر آن چه لازم است درباره اسپکولوم واژینال بدانید!
اسپکولوم واژینال ابزاری مخصوص جهت بررسی و معاینه دستگاه تناسلی زنان به منظور تشخیص و درمان بیماری‌های زنان می‌باشد.
انواع البسه یکبار مصرف و کاربرد آن
این روزها کنترل زمان و هزینه ها، در همه بخشها به ویژه در حیطه بهداشت و درمان و مدیریت بیمارستانها، بسیار مهم است. کاربرد تکنولوژی در تولید انواع البسه یکبار مصرف، با حذف بخش بزرگی از هزینه های شست و شو و ضد عفونی و نگهداری ملحفه و البسه بیمارستانی، کمک شایان توجهی به این امر کرده است. در ادامه با انواع مختلف البسه یکبار مصرف و نحوه تولید و کاربرد هر یک آشنا می شویم.
انواع سرنگ انسولین و نکاتی در مورد تزریق صحیح انسولین
انسولین یک نوع هورمونی است، که توسط لوزالمعده یا پانکراس تولید می شود. وظیفه این هورمون کمک به ورود قند به سلول ها است. قند وارد شده در سلول ها به انرژی تبدیل می شود.
انکوباتور آزمایشگاهی چیست؟
از انواع مختلف انکوباتور می توانند در انواع تحقیقات ازمایشگاهی استفاده کنند. از جمله مسائل مربوط به زیست شناسی، میکروب شناسی، زیست شناسی سلولی، زیست شناسی مولکولی به منظور کشت سلول ها و باکتری ها و ... در این مقاله با انواع انکوباتور مورد استفاده در مراکز پزشکی و آزمایشگاهی و کاربرد آن، آشنا می شویم.
معرفی انواع سوند و کاربرد آن ها
آشنایی و شناخت صحیح از وسایل پزشکی این اجازه را به بیمار می دهد تا در مورد بیماری و راه های درمان آن پیش آگاهی لازم را پیدا کرده و با آرامش خاطر بیشتری روند درمان را دنبال کند. به همین دلیل در این مقاله به بررسی انواع سوند و کاربری انها در درمان یا پیشگیری از بیماری می¬پردازیم. با توجه به کاربردهای گسترده و کاربری طولانی مدت سوند فولی، این نوع را به صورت جامع تر، مورد بررسی قرار می¬دهیم
انواع کیسه ادرار (یورین بگ) و موارد کاربرد آن
کیسه های ادرار که در بیماری های دستگاه ادراری مانند بی اختیاری ادرار و احتباس ادرار و همچنین در بیماران ناتوان جسمی برای تخلیه ادرار مورد استفاده قرار میگیرند، دارای انواع متفاوتی هستند که در این مقاله به بررسی انواع کیسه های ادراری و کاربری آن ها می پردازیم. و تفاوت های بین یورین بگ دخترانه و پسرانه را بررسی می کنیم.
پشتیبانی
واتس‌اپ