جراحی

تجهیزات جراحی

تجهیزات جراحی یا ابزارهای جراحی شامل ابزارهای خاص طراحی شده جهت اقدامی ویژه، طی یک فرآیند مطلوب، در اعمال جراحی مختلف (مانند اصلاح بافتی یا به وجود آوردن شرایطی جهت مشاهده آن) می‌باشند. ابزارهای جراحی جهت استفاده در عمل‌های عمومی و خاص، دسته‌بندی می‌شوند.

تجهیزات، ابزار و وسایل متنوعی در بیمارستان های مختلف بر حسب نوع بیمارستان، سطح مالی و درآمد آن ها وجود دارد که جراحان به واسطه آن ها اقدام به جراحی می نمایند. فاکتورهای متعددی جهت انتخاب نوع وسیله، هم از جهت سیاست بیمارستان و هم سلیقه و روش کار جراح مربوطه وجود دارد. ابزارهای جراحی از وسایل غیر الکتریکی دستی مورد استفاده در جراحی ها هستند.

حین انجام عمل های جراحی در بخش های مختلف بدن، جراح با بافت‌های مختلف و متنوع و حیاتی سر و کار دارد. انجام کار دقیق و درست نیاز به ابزار دقیق و درست نیز دارد و این باعث شده است برای انجام کارهای مختلف روی بافت‌های مختلف ابزار خاص آن کار ساخته شود. آشنایی با کاربرد و عملکرد این ابزارها اساس کار یک جراح است. آشنایی با این ابزارها برای بیمار نیز بی‌فایده نیست و باعث درک بهتر روش کار جراح حین درمان می‌شود. برای انجام عمل جراحی و اقدامات پیش و بعد از آن باید دوره‌های تخصصی را در مراکز مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و مدارک لازم را کسب نمایید.

در حرفه دشواری هم‌چون جراحی عوامل زیادی در موفقیت جراحی نقش دارند. بنابراین در شرایطی که هر لحظه در آن می‌تواند اتفاق غیر منتظره‌ای بیافتد، داشتن آمادگی پیش از عمل جراحی بسیار مهم است. بخشی از این آمادگی داشتن ابزار و تجهیزات پزشکی مناسب برای جراحی است.

فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی آسان مد سایتی پیشرو در امر خرید تجهیزات پزشکی و ابزارهای جراحی متنوع به صورت تخصصی بوده و می کوشد تا رضایت مندی را برای مشتریان خود به ارمغان آورد.