زیرانداز بیمار

زیرانداز بیمار (زیرانداز یکبار مصرف یا دروشیت) ضد حساسیت می باشد و شامل ۵ لایه محافظ و پودر جذب بوده و در برابر رطوبت و انتقال مایعات مقاومت بالایی دارد. این محصول از مهم ترین محصولات یکبار مصرف بیمارستانی می باشند که جهت پیشگیری و محافظت فردی از انتقال آلودگی مورد استفاده قرار می گیرد. از زیراندازهای بهداشتی در موارد زیر استفاده می شود:

بی اختیاری بزرگسالان

ترشحات پس از زایمان

شستشوی زخم ها

شب ادراری کودکان

نگهداری از حیوانات خانگی

و سایر موارد مشابه

روش استفاده از زیرانداز بهداشتی بیمار

زیراندازهای بهداشتی به راحتی قابل استفاده بوده و می‌توانید آن‌ها را خیلی ساده روی سطح مورد نظر مانند تخت یا تشک بیمار بکشید. برای استفاده، بسته بندی را گشوده و سپس زیرانداز را از وسط باز کنید، آن را روی سطح مورد نظر پهن کرده و حدود ۱۵ تا ۲۵ سانتی‌متر زیر تشک قرار دهید تا به خوبی ثابت شود. قبل از پهن کردن زیرانداز، حتما تشک یا تخت را تمیز کرده و کلیه کارهای نظافت مربوط به بیمار یا فرد سالمند را انجام دهید.

نکته مهم: دقت داشته باشید بسته‌بندی محصول خریداری شده به هیچ وجه مخدوش نباشد. در صورتی که زیرانداز بهداشتی آلوده شود می‌تواند باعث تشدید بیماری، بروز عفونت و قارچ در بستر بیمار شود.

ویژگی های زیرانداز بهداشتی

ضد حساسیت بودن

استفاده از مواد اولیه آنتی باکتریال

ضد بو بودن و جلوگیری از نشت بوی بد

قابلیت جذب بالای ترشحات و مایعات

کیفیت بالای ساخت

سایز مناسب برای بیمار

استفاده از پودر جاذب با قدرت بالا

انواع زیراندازهای بهداشتی

معمولا زیراندازهای بهداشتی در سایزبندی‌های مختلفی تولید می‌شوند. شما باید زیرانداز مورد نظر را بر حسب نیاز بیمار و متناسب با اندازه تخت او خریداری کنید. این زیراندازها در دو نوع مختلف زیر موجود هستند:

 یکبار مصرف: که بدون نیاز به شستشو بوده و بعد از هربار استفاده می‌توانید آن را دور بیاندازید.

قابل شستشو: برخی دیگر از انواع این زیراندازهای بهداشتی قابلیت شستشو داشته و می‌توانید تا ۵ بار نیز از آن‌ها استفاده کنید، اما بهتر است از هر زیرانداز فقط مخصوص یک نفر استفاده شود.

علاوه براین زیرانداز یا دروشیت بهداشتی در سایزهای زیر موجود است:

۶۰ × ۹۰: متداول‌ترین سایز زیراندازهای بهداشتی که بیشترین مصرف دارد این سایز است.

۶۰ × ۱۶۰: به این سایز از زیراندازهای بهداشتی، «زیرانداز بالدار» گفته می‌شود. این زیراندازها در واقع همان زیرانداز سایز ۶۰ × ۹۰ است که از دو طرف ۳۵ سانتی‌متر امتداد یافته و برای بیمارانی مناسب است که دارای تحرک زیاد هستند. این باله‌ها زیر تخت بیمار قرار گرفته و مانع از حرکت بیش از حد زیرانداز رو تشک می‌شود.

۶۰ × ۶۰: این سایز بیشتر برای کودکان مناسب بوده و در طرح‌ها و رنگ‌های زیبا تولید و عرضه می‌شود. اگر کودکتان دچار اختلال شب ادراری است یا می‌خواهید از زیرانداز برای تعویض پوشک نوزاد استفاده کنید، این سایز مناسب شما است. حتی می‌توانید با استفاده از زیراندازهای بهداشتی سایز ۶۰ × ۶۰ نوزاد را باز گذاشته و اجازه دهید کنترل ادرارش را یاد بگیرد.

۷۰ × ۱۰۰: این سایز از زیراندازهای بهداشتی مناسب بیماران دارای اضافه وزن یا چاقی است.

۷۰ × ۱۷۰: این سایز در واقع مدل بالدار زیرانداز ۷۰ × ۱۰۰ است و مانند نوع قبلی برای بیمارانی مناسب بوده که عرض زیادی دارند. این زیرانداز به خوبی روی تشک بیماران سنگین وزن ثابت شده و با حرکت بیمار، حرکت نمی‌کند.

کاربرد زیرانداز بهداشتی بیمار

با بالا رفتن سطح بهداشت و اهمیت زیاد به ایمنی در مراکز درمانی و بهداشتی در جهان، روند و کارایی مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها به گونه ای شد که به جای استفاده کردن از زیراندازهای پارچه ای یا چند بار مصرف که برای استریل کردن یا پاک کردن استفاده می شد، از زیراندازهای یکبار مصرف استفاده شود. زیراندازهای یکبار مصرف مقرون به صرفه بود، چه از لحاظ زمانی و چه از لحاظ مادی. با گذر زمان و ورود تکنولوژی و تغییرات در پارچه ها در صنعت پزشکی، پارچه های اسپان باند جای پارچه های معمول و قدیمی را گرفتند.

پارچه اسپان باند چیست؟

پارچه اسپان باند پارچه ای است که  بدون دوخت بوده و با توجه به پایین بودن قیمت این پارچه، به پارچه ای محبوب نزد تولید کنندگان محصولات درمانی و پزشکی و محصولات یکبار مصرف تبدیل شده است، زیرانداز یکبار مصرف یک نوع از این محصولات بهداشتی می باشد. این زیرانداز وسیله ای است که در مراکز درمانی زیر بیماران انداخته می شود تا زمانی که بیمار روی تخت خوابیده است خون ریزی و یا ترشحات ناشی از زخم بیمار روی تخت نریزد و محیط بیمارستان را آلوده نکند. از این محصولات همچنین می توان روی ویلچر هم استفاده نمود تا ویلچر آلوده نشود.

خرید زیرانداز بهداشتی بیمار

زیرانداز بهداشتی یکی از اولین محصولاتی است که باید برای مراقبت و پاکیزگی بیشتر و جلوگیری از بروز عفونت در بیماران دچار اختلال ادراری، خونریزی و ترشحات  و استریل بودن محیط اطراف آن‌ها خریداری کنید. این زیراندازها سلامت شما، بیمار و خانواده را تضمین کرده و مانع از پخش شدن مایعاتی نظیر خون، عفونت یا ادرار در منزل یا بیمارستان می‌شوند. این محصولات بافت بسیار نرم و ابریشمی داشته و زیر بدن بیمار احساس ناراحتی ایجاد نمی‌کنند.

شما می توانید با خیال آسوده و راحت بهترین برندهای زیرانداز بهداشتی بیمار را برای بهبود آرامش روانی و سلامت جسمی بیمارتان از سایت آسان مد خریداری نمایید و از طی فرآیند رو به بهبودی بیمارتان آسوده خاطر شوید.