محلول و ژل سپتی سیدین

 

عفونت های ناشی از خدمات بیمارستانی از شایع ترین علل مرگ و میر در بیمارستان هاست. باتوجه به تحقیقات انجام شده حدود ۸ درصد بیماران بیمارستان دچار عفونت بیمارستان می شوند. این موضوع خود اهمیت استفاده از محلول ضدعفونی کننده دست و محلول های ضدعفونی کننده سطوح و ابزار جراحی را مطرح می کند. 

محصولات زیادی برای ضدعفونی کردن دست‌ در بازار وجود دارد. اما شما باید به سراغ محصولی بروید که برای تولید آن از الکل ۶۰ درصد استفاده شده باشد. اگر میزان الکل کمتر از این مقدار باشد، محلول ضدعفونی کننده قدرت از بین بردن میکروب‌ها را ندارد. توجه داشته باشید وقتی که دست‌ها بیش از حد کثیف هستند که آلودگی را بر روی آن‌ها می‌بینید و یا چرب شده‌اند، محلول ضدعفونی‌کننده برای تمیز کردن آن‌ها مناسب نیست. پس باید از آب و صابون کمک بگیرید. با این حال وقتی حس می‌کنید دست‌های شما تمیز است و فقط باید آلودگی‌های غیرقابل مشاهده را از بین ببرید، به سراغ محلول‌های ضدعفونی کننده با الکل ۶۰ درصد بروید. کلینیک‌های پزشکی، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها از جمله مکان‌هایی هستند که در آن جا به این محلول نیاز پیدا می‌کنید.

با وجود مرگ ناشی از عفونت های بیمارستانی هنوز هم شستشوی دست ها و ضد عفونی کردن آن ها با ماده سپتی سیدین مهم ترین روش پیشگیری محسوب می شود. ماده ضد عفونی کننده دست سپتی سیدین حاوی الکل ۶۰ درصد است که از دستان شما در برابر عوامل بیماری‌ زا محافظت می‌کند. البته به شرط این که محلول را به طول کامل در همه قسمت‌های دست از جمله زیر ناخن‌ها و لابه‌لای انگشتان پوشش دهید.

مزیت استفاده از محلول ضدعفونی کننده دست

وقتی از محلول ضد عفونی کننده دست استفاده می‌کنید، به دلیل وجود دو نوع الکل به نام «اتانول» و «ایزوپروپانل» تمامی عوامل بیماری‌ زا و عفونی کننده‌ بر روی دست از بین می‌ رود. در محلول ضد عفونی کننده دست سپتی سیدین نوعی ماده به نام «کلرهگزیدین» هم به الکل اضافه می‌شود. این ماده می‌تواند پایداری محلول را برای تمیز نگه داشتن دست‌ها افزایش دهد.

شما وقتی به طور مداوم دست‌های خود را با آب و صابون می‌شویید، به خشکی دست مبتلا می‌شوید. این در حالی است که در این محصول از عصاره آلوئه‌ ورا و مواد نرم‌ کننده دیگری استفاده شده است. محافظت کننده پوست در ضدعفونی کننده دست سپتی سیدین مانع از خشکی پوست دست می‌شود. در واقع وقتی به طور مداوم از محلول ضدعفونی‌کننده استفاده می‌کنید، انواع پاتوژن‌ها (مانند نورو ویروس) از بین می‌رود. وقتی در مراکز عمومی و غیربهداشتی مانند فرودگاه، اتوبوس و یا مترو هستید، استفاده از این محلول می‌تواند سلامت شما را تضمین کند.

شستشوی دست ها و ضدعفونی کردن آن ها توسط ضدعفونی کننده درموارد زیر باید حتما صورت گیرد:

1. دست ها به صورت آشکارا کثیف باشند.

2. دست ها به صورت مشهود آلوده به مواد پروتئینی نظیر خون و یا سایر مایعات بدن باشد.

3. دست ها در معرض تماس احتمالی یا ثابت شده با ارگانیسم هاي بالقوه تولید کننده اسپور باشد.

ضدعفونی کننده سپتی سیدین (septicidine)

سپتی سیدین ماده آنتی سپتیک با خواص ضدعفونی کنندگی سریع و پایدار، مناسب برای پوست دست بوده و نیاز کاربران را از شستشوی مکرر با آب و صابون (که فقط آلودگی‌های ظاهری دست را کاهش می‌دهد) برطرف می‌ کند. این محصول در دو فرمولاسیون با اسانس خوشبو کننده و بدون اسانس تولید و عرضه ‌می شود. استفاده از این محصول به دلیل پایداری خواص ضد میکروبی در دستگاه های اتوماتیک و چکمه شوی های مستقر در ورودی سالن های تولید کاربرد بسیاری دارد. ضدعفونی کننده سپتی سیدین در دو نوع محلول ضدعفونی کننده سپتی سیدین و ژل ضدعفونی کننده سپتی سیدین تولید شده است که در ادامه به بررسی هریک می پردازیم.

ژل سپتی سیدین (سپتی ژل)

سپتی ژل محصولی است ضدعفونی کننده که با درصد مناسبی از دو نوع الکل (اتانول و ایزوپروپانول) فرموله شده و با بهره گیری از نرم کننده ها و ویتامین هایی مانند ویتامین E و آلانتوئین پوستی شاداب، عاری از پاتپژن ها و بدون حساسیت را برای مصرف کننده فراهم می کند. ژل ضدعفونی کننده سپتی ژل برای از بین بردن عفونت ها و آلودگی هایی که با آب و صابون برطرف نمی‌شوند استفاده می‌شود. ژل ضدعفونی کننده سپتی ژل از بین برنده طیف وسیعی از میکروب ها، باکتری های گرم مانند مایکوباکتریوم توبرکلوزیس، ویروس عامل هپاتیت (HBV)، ویروس عامل ایدز (HIV)، اشرشیاکولی، پسودوموناس آیژینوزا، سالمونلا، استاف اورئوس و دیگر عوامل میکروبی می باشد.

این ژل پس از استفاده احساس چسبندگی برای دست ها ایجاد نمی کند و در کمترین زمان می توانید دست های خود را بدون استفاده از آ ب و مواد شوینده ضدعفونی کنید و دست ها را از وجود هرگونه الودگی پاک کنید. برای تهیه و خرید ژل ضدعفونی کننده سپتی ژل نیاز است که حتما محصول را با دقت و مطالعه انتخاب کنید تا محصولی استاندارد و تایید شده توسط سازمان بهداشت را خریداری کنید تا با خرید محصولی تایید شده از عوارضی مانند مشکلات پوستی و انواع بیماری های دیگر جلوگیری کنید. حجم سپتی ژل 500 میلی لیتر است که با قیمت مناسب و کیفیت بالا در اختیار عموم قرار می گیرد.

ویژگی و کاربردهای سپتی ژل

حاوی ۲ نوع الکل اتانل و ایزوپروپانل

اثر همپوشانی بالا علیه انواع میکروارگانیسم ها

حاوی نرم کننده ها و ترکیبات محافظ پوست نظیر الانتوئین و ویتامین E

کاملاً سازگار با پوست

مناسب برای پوست های حساس

نحوه مصرف سپتی ژل

مقداری از سپتی ژل را بر روی دست پمپ کرده، سپس هر دو دست را کاملا روی همدیگر مالش دهید تا بین انگشتان و پشت دست نیز آغشته شود، سپس برای مدت ۳۰ ثانیه اجازه دهید که محلول از روی پوست خشک شود. در صورت آلودگی دست ها به چربی ها و مواد بافتی ، قبل از مصرف ، شستشو با آب و صابون صورت گیرد.

ژل ضد عفونی کننده دست سپتی ژل ساخت شرکت دارویی بهبان شیمی است. این ژل برای از بین بردن ویروس ها و باکتری های عفونت زا از روی دست می باشد. این ژل دارای ویتامین E است. عصاره آلوئه ورا در این محلول هم به کم شدن بوی الکل کمک و هم از خشکی دست جلوگیری می کند. این ماده دارای تمامی استانداردهای جهانی و سیب سلامت می باشد. ترکیبات این ماده اتانول، کلرهگزیدین دی گلوکونات، گلیسیرین، عصاره آلوئه ورا، ویتامین E، اسانس، رنگ و آب دیونیزه میباشد.

نکات ایمنی هنگام استفاده از سپتی ژل

از آشامیدن، اسپری بر روی چشم، قرار دادن در مجاورت آتش، استفاده روی زخم و غشاهای مخاطی خودداری و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

در دمای زیر ۳۵ درجه سانتی گراد نگهداری شود.

این محصول فقط برای استعمال موضعی بوده و خوراکی نمی باشد. 

محلول سپتی سیدین 

محلول ضدعفونی کننده دست سپتی سیدین پی سی برای از بین بردن عفونت و آلودگی هایی که مسری هستند مانند مایکوباکتریوم توبرکلوزیس، ویروس عامل هپاتیت (HBV)، ویروس عامل ایدز (HIV)، اشرشیاکولی، پسودوموناس آیژینوزا، سالمونلا، استاف اورئوس و دیگر عوامل میکروبی بسیار مناسب می‌باشد. محلول ضد عفونی کننده دست سپتی سیدین پی سی بسیار قدرتمند بوده و سریع عمل می‌کند. در ساختار محلول ضدعفونی سپتی سیدین از ویتامین E برای مقاوم ساختن پوست و همچنین از عصاره گیاه آلوئه ورا برای مرطوب کردن و جلوگیری از خشک شدن پوست استفاده شده است.

ترکیبات این محلول اتانول، کلرهگزیدین دی گلوکونات، گلیسیرین، عصاره آلوئه ورا، ویتامین E، اسانس، رنگ و آب دیونیزه می باشد.

محلول ضدعفونی کننده دست سپتی سیدین ساخت شرکت دارویی بهبان شیمی مناسب برای ضدعفونی کردن دست و از بین بردن تمامی ویروس ها از جمله کرونا میباشد. ضدعفونی کننده دست سپتی سیدین برای از بین بردن عفونت ها و آلودگی هایی که با آب و صابون برطرف نمی‌شوند استفاده می‌شود. این محلول نیاز به استفاده مکرر از آب و صابون را بر طرف می‌کند.

نحوه مصرف محلول ضدعفونی کننده سپتی سیدین

این محلول ضدعفونی کننده برای تمیز کردن دست به کار می رود و بیشتر میکروب ها و ویروس هایی که بر روی دست می نشینند را از بین می برد. محلول ضدعفونی می تواند به راحتی مورد استفاده قرار گیرد، فقط کافیست که محلول ضدعفونی کننده سپتی سیدین را روی دست خود استفاده کرده و سپس با یک دستمال تمیز بعد از ۳۰ ثانیه دست خود را خشک نمایید.

خصوصیات محلول ضدعفونی سپتی سیدین

حجم این محلول ۵۰ میلی لیتر می باشد

عملکرد سریع

از بین بردن ۹۹.۹۹ درصد میکروارگانیسم ها

با اثر بلند مدت

پوست را نرم و شاداب می کند

بدون نیاز به شست و شو

نکات ایمنی هنگام استفاده از محلول ضدعفونی سپتی سیدین

از آشامیدن، اسپری بر روی چشم، قرار دادن در مجاورت آتش، استفاده روی زخم و غشاهای مخاطی خودداری و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

در دمای زیر ۳۵ درجه سانتی گراد نگهداری شود.

این محصول فقط برای استعمال موضعی بوده و خوراکی نمی باشد.