ملحفه

معرفی ملحفه های یک بار مصرف

با پیشرفت صنعت نساجی، تولید ملحفه های یک بار مصرف گام بزرگی در جهت رفاه حال افراد ایجاد کرده است. رول ملحفه تخت معاینه در گرماژ و ابعاد مختلف تهیه و تولید می شود.

از ملحفه رولی در آرایه کلاس جهانی از پوشش جدول بیمارستان استفاده می شود. این ملحفه های رولی یک بار مصرف از مواد خام درجه یک ساخته شده اند. از ملحفه رولی  در بیمارستان ها و مراکز درمانی به طور گسترده ای استفاده می شود. ملحفه ها در اندازه های مختلف در دسترس هستند تا نیازهای متنوع متقاضیان به راحتی قابل اجرا باشد. این محصول پزشکی در قیمت های رقابتی ارائه شده است و می توان آن ها را در اندازه ها و الگوهای مختلف، با توجه به نیازهای دقیق مشتریان ارائه کرد

مزیت رول ملحفه های یک بار مصرف: نیازی به اتوکشی و هزینه گزاف برای خرید انواع شوینده در جهت ضدعفونی نمودن ندارد.

عیب رول ملحفه های یک بار مصرف: به علت نداشتن دوخت یا کش اطراف خود، به صورت کامل تخت را پوشش نمی دهند.

دلیل استفاده از ملحفه در مراکز درمانی چیست؟

مراکز بهداشتی درمانی مانند مطب، کلینیک و بیمارستان ها مکان هایی هستند که تخت خواب آن ها باید دارای ملحفه باشد. افراد مختلف همگی به طور روزمره از تخت خواب های موجود در این مکان ها استفاده می کنند. ممکن است این افراد دچار شکستگی و خون ریزی در ناحیه ای از بدن و یا سرماخوردگی ساده ای داشته باشند و یا برای معاینه سرپایی به این مراکز مراجعه کرده باشند. در هر صورت افراد روی تخت خواب ها دراز کشیده و ممکن است آلودگی را از بیرون به این تخت خواب ها انتقال دهند و یا دچار بیماری های دیگری نیز شوند. به همین دلیل استفاده از ملحفه یک بار مصرف یکی از ضروری ترین اقلام مصرفی مراکز بهداشتی درمانی می باشد.

روش استفاده از رول های ملحفه

یکی از اقدامات مهم شست و شو و یا تعویض مرتب ملحفه تخت خواب ها است. قطعا اگر ملحفه غیر قابل شست و شو باشد در آن صورت پس از هر بار لک و کثیف شدن ملحفه، باید ملحفه به طور کامل تعویض شود که این امر هزینه های گزافی دارد. به همین دلیل مراکز بهداشتی و درمانی از ملحفه های یک بار مصرف به صورت رول در طول و عرض های مختلف استفاده می کنند. البته استفاده از رول ملحفه یک بار مصرف توجیه اقتصادی نیز دارد.

ویژگی های رول ملحفه یک بار مصرف

1- جنس

جنس پارچه ی رول ملحفه یک بار مصرف اسپان باند بوده و 10 برابر وزن خود آب جذب می کند. پارچه های اسپان باند یک بار مصرف با لایه سوزنی می باشند. تولید این رول ملحفه ها با پارچه ی اسپان باند از اهمیت بالایی برخوردار است،

زیرا الیاف آن پرس شده که مناسب تولید محصولات یک بار مصرف بوده و از لطافت بالایی برخورد دار می باشد.

2- رنگ

رنگ انتخابی سفید یا رنگی می باشد. رنگ سفید این مزیت را دارد که آلودگی ها هنگام مصرف این رول ملحفه های یکبار مصرف واضح نشان داده شود.

3- ضد حساسیت

رول ملحفه یکبار مصرف دارنده ترکیبات پلیمری می باشد که با تمامی پوست ها سازگاری دارد و هیچ گونه حساسیتی به همراه ندارد.

4- پرفراژدار

رول ملحفه پرفراژدار مخصوص تخت معاینه و ماساژ می باشند که به راحتی دارای خط چین برای برش می باشد.

5- روش بسته بندی

برای رعایت نکات بهداشتی هر رول در یک سلفون مجزا بسته بنده شده و دارای خطوط سوراخ دار برای بازگشایی راحت بسته بندی می باشند.

6- سایزبندی

عرض های رول ملحفه 40 – 50 – 60 – 65 – 70 -80 – 100 – 120 و 160 و متراژ هر رول 20- 25- 30- 35- 40- 45- 50 می باشد. بنا به نیاز این اندازه ها قابل انتخاب هستند.

7- قابلیت بازیافت

در تولید رول ملحفه های یکبار مصرف از دو ماده اولیه PP و PE استفاده شده است، که هردو ماده قابل بازیافت هستند.

8- جنس رول ملحفه NON WOVEN (بافته نشده) است

این جنس خصوصیات زیر را دارد:

استحکام و مقاومت بالا در برابر پارگی و ساییدگی

حافظ میکروبی بسیار بالا

عاری از پرز و ریزگرد

9- رول ملحفه هاهیچگونه بوی بدی ندارند زیرا ضد تعریق و به صورت مشبک ساخته شده اند.

10- با استفاده از این رول ملحفه ها هزینه دوخت و شستشو نسبت به سایر ملحفه ها کاهش می یابد.

11- رول ملحفه های یک بار مصرف نیازی به اتوکشی و هزینه گزاف برای خرید انواع شوینده در جهت ضدعفونی نمودن ندارد.

انواع ملحفه رول یک بار مصرف

ملحفه های رول، در طیف های رنگی متنوعی تولید شده که بنا به محیط مورد استفاده قرار می گیرند، این رنگ بندی شامل سفید، زرد، آبی، قرمز، صورتی و سبز می باشد، که رنگ سفید آن کاربرد بیشتری دارد. در حالت کلی رول های ملحفه دارای جنسی بسیار با کیفیت می باشد، که علاوه بر نرم و لطیف بودن، با پوست بدن سازگاری دارد.

کاربردهای ملحفه رول یک بار مصرف

رول های ملحفه یک بار مصرف کاربردهای متنوعی دارند، اما بخش مراقبت های بهداشتی و پزشکی بیشتر از آن ها استفاده می کند. به احتمال زیاد این محصول بهداشتی را در کلینیک ها، مراکز درمانی و بیمارستان ها پیدا می کنید. این مراکز ملافه های بهداشتی را برای معاینات پزشکی، تختخواب ها، کاناپه ها و همچنین میزهای ماساژ استفاده می کنند. با این حال، این روزها این محصولات اغلب در سالن های زیبایی و مراکز ورزشی نیز استفاده می شوند. رول های ملحفه یک بارمصرف متنوع و بادوام هستند، که آنها را برای کارهای عمومی خانگی نیز استفاده می کنند. تولید کنندگان اغلب آن ها را در کیسه های پلاستیکی بسته بندی می کنند و هر رول برای افزایش بهداشت به صورت جداگانه بسته بندی می شود.