باند زیرگچ

معرفی باند زیر گچ (باند ویبریل)

هنگامی که شخصی دچار شکستگی اندام می شود بنا به تشخیص پزشک متخصص باید اندام شکسته شده را گچ گرفت. برای گچ گرفتن محل شکستگی از باند مخصوص شکستگی استفاده می شود اما برای این که گچ با پوست بیمار تماس مستقیم نداشته باشد و همچنین گچ به موهای بدن بیمار نچسبد و او را دچار زحمت نکند از باندی زیر گچ استفاده می شود. باند زیر گچ با استفاده از ماشین آلات مدرن و تمام اتوماتیک تولید و در بسته بندی کاملا بهداشتی عرضه می شود که موجب نرم نگهداشتن باند و جلوگیری از آلودگی آن می گردد.

باند زیر گچ (Wibril Undercast Padding Bandage) که به باند ویبریل نیز معروف است، یکی از پرکاربردترین انواع باندهای پانسمان در پزشکی است. از این باند به عنوان باند زیر گچ گرفتگی استفاده می شود. باند ویبریل در انواع مختلف از نظر اندازه و سبک تولید و برندهای مختلف در بازار موجود است. به جهت میزان ماندگاری این باند روی پوست در زیر گچ ها، کیفیت تولید آن اهمیت بسیار زیادی دارد. به جهت استفاده زیاد آن در ارتوپدی و شکسته بندی، باند ویبریل از انواع باندهایی است که همیشه برای مراکز درمانی مرتبط باید در دسترس باشد.

هشدار مصرف باند زیر گچ: در صورت ایجاد حساسیت و خارش از محصول استفاده نکنید.

باند زیر گچ  را می توان زیر تمامی باندهای گچی استاندارد همچون چیپسو باتد، سلو باند وغیره مورد استفاده قرار داد. هرگاه پزشک متخصص احتمال دهد که ممکن است اندام شکسته شده در گچ تورم نماید باند ویبریل بیشتری به دور اندام شکسته شده می پیچد تا گچ با پوست بیمار فاصله زیادی داشته باشد و اگر اندام شکسته شده زیر گچ ورم کرد مشکل و ناراحتی برای بیمار ایجاد نگردد. باند زیر گچ به صورت رول بسته بندی می گردد و چون کاملا از پنبه تولید می شود به آن ها رول پنبه ای نیز می گویند. هنگامی که باند ویبریل را از بسته سلفون آن خارج می کنیم و می خواهیم مورد استفاده قرار دهیم باید ابتدا استریل شود.

ویژگی های باند زیر گچ

 • مناسب جهت بانداژ موضع آماده گچ گیری می باشد.
 • از تماس مستقیم گچ با پوست بیمار - جهت جلوگیری از تحریکات پوستی و زخم – ممانعت می کند.
 • در طول 275 سانتی متر و عرض های 5، 7/5، 10، 15 و 20 سانتی متر موجود است.
 • باند زیر‌ گچ از جنس ۱۰۰% پنبه تهیه شده و نرم و بادوام است. مواد اضافی در آن استفاده نشده تا بتواند برای پیشگیری از ایجاد زخم و تحریکات و حساسیت پوستی استفاده شود.
 • دو سر باند زیر گچ را با سلفون می‌پوشانند تا مانع نفوذ هرگونه آلودگی به این محصول پزشکی شود.
 • باند ویبریل قابل استریل تحت ۱۳۴ درجه سانتی گراد پس از باز کردن پوشش سلفون می باشد.
 • ماندگاری، کیفیت و همچنین برند سازنده بر قیمت انواع باندهای زیر گچ بسیار تاثیرگذار است.
 • دارای تاییدیه  CE, ISO9001, ISO485, IASاست.
 • دارای پروانه ساخت از وزرات بهداشت درمان و آموزش کشور می باشد.
 • برای مفاصل و استخوان کاربردی است.

روش استفاده از باند زیر گچ

همواره در اثر عوامل مختلفی هم چون سوانحات رانندگی، افتادن از ارتفاع و ... استخوان های مختلف بدن دچار شکستگی می شوند، که متداول ترین روش درمان آن گچ گیری موضع شکسته شده می باشد.گچ به خاطر ثابت نگه داشتن استخوان آسیب دیده و محدود کردن حرکات عضلات و استخوان های مجاور به بهبود سریع تر کمک می کند. گچ همان سولفات کلسیم نیمه هیدرات است، که با آب ترکیب می گردد و به هیدرات تبدیل می شود. گچ نباید به طور مستقیم با پوست بدن بیمار در تماس باشد، به همین منظور قبل از شروع گچ گیری، روی قسمت مورد نظر باندهایی پیچیده می شود و سپس گچ بر روی آن قرار می گیرد. هنگام گچ گیری عضو آسیب دیده مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید :

 1.   فراهم آوردن وسایل مورد نیاز مانند دستکش ، باند گچی، باند زیر گچ ، آب سرد و سایر وسایل موردنیاز
 2.   بررسی عضو آسیب دیده از نظر میزان تورم وضعیت عروقی و عصبی
 3.   بستن باند زیر گچ بر روی اندام مورد نظر
 4.   خیس کردن باند گچی در آب و سپس گرفتن آب اضافی آن
 5.   پیچیدن باند گچی روی اندام
 6.   حالت دادن اندام و حفظ حالت آن تا خشک شدن کامل گچ
 7.   پاک کردن گچ اضافی از روی پوست بیمار

خرید باند زیر گچ در سایت آسان مد

فروشگاه آسان مد محصولات با کیفیتی چون باند زیر گچ ارتوپدی (باند ویبریل) را به سهولت به دست شما در کمترین زمان ممکن می رساند و در موارد بسیار نادری که محصول مشکلی داشته باشد آن را در اسرع وقت و بدون هیچ گونه هزینه ای تعویض خواهد کرد. کليه محصولات پزشکی، بهداشتی، ارتوپدی و توانبخشی که در سایت آسان مد به فروش می رسد با بهـره گيری از دانـش روز دنیا در اختیار شما مصرف کننده عزیز قرار داده شده است.