دسته بندی ها

سرنگ ها

مرتب سازی
نمایش

سرنگ آوا 5cc

910 تومان

سرنگ 5cc سها

530 تومان

سرنگ 5cc شفا

1,100 تومان

سرنگ 5cc بیک

0 تومان

معرفی سرنگ

یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات پزشکی، انواع سرنگ ها هستند. سرنگ ها با استفاده از اختراعات دو پزشک فرانسوی ( اختراع لوله برای وارد کردن مواد مورد تزریق به بدن) و ایرلندی ( مخترع سوزن های تو خالی برای تزریق راحت تر و زیر جلدی در بدن) مورد استفاده قرار می گرفتند. در زمان های بسیار دور از تجهیزات پزشکی به صورت فلزی برای تزریق استفاده می شد. و پس از هر بار استفاده ان را با استفاده از اب جوش ضد عفونی می کردند. اما امروزه بیشتر از سرنگ های پلاستیکی یکبار مصرف استفاده می شود.

کاربرد سرنگ

سرنگ ها از انواع تجهیزات پزشکی هستند. که از انها در علم پزشکی برای تزریق و وارد کردن مایعات و داروهای مایع به صورت جلدی و زیر جلدی در بدن استفاده می شود. همچنین از انها برای کشیدن و خارج کردن خون و مایعات از درون بدن نیز استفاده می شود. به طور کلی سرنگ یک نوع وسیله پزشکی است. که به صورت استوانه ای شکل با پمپ فشاری در انتهای ان طراحی و ساخته شده است. که دارو را با استفاده از پمپ فشار و از طریق سر سوزن ها وارد بدن می کند. در مراکز دندان پزشکی نیز برای استفاده از ماده بی حس کننده در لثه ها و دندان ها از ان استفاده می شود

انواع سرنگ

سرنگ ها بر اساس حجم و سایز به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. و بر اساس نیاز تزریق هر میزان از ماده مورد استفاده قرار می گیرد.

سایز بندی و حجم سرنگ ها: سایز بندی انها ها با توجه به میزان حجم ماده ای که جا می گیرد. انجام می شود. انواع سرنگ ها را می توانید در اندازه های 0.5 سی سی، 1، 2، 3، 5، 10، 20، 30 و 50 سی سی مورد استفاده قرار دهید.

مدل های این تجهیزات پزشکی با توجه به نوع انها: سرنگ هایی با سری شیب دار که به انها اسلیپ هم می گویند، مدل های کانتری، مدل های سر پیچ دار و مدل های خارج از مرکز از انواع ان ها هستند. که بیشترین استفاده افراد از انواع شیب دار ( که دارای شیب 6 درصد است. ) و سر پیچ دار ان است.

انواع ان ها با در نظر گرفتن کیفیت انها: سرنگ ها را از جهت میزان کیفیت انها می توان به دو دسته معمولی و خاص تقسیم بندی کرد. از انواع معمولی می توانید چندین بار استفاده کنید. اما نکته نگران کننده ان عدم وجود ایمنی برای پرستاران و خدمت کارانی است. که در مراکز پزشکی از ان استفاده می کنند. و ممکن است با تماس مستقیم با این تجهیزات دچار بیماری شوند.

مدل های خاص را تا نهایتا دو بار بیشتر نمی توان مورد استفاده قرار داد. اما سر سوزن و سر سرنگ انها را معمولا یکبار بیشتر مورد استفاده قرار نمی دهند. این سرنگ ها امروزه بسیار بیشتر از نوع معمولی ان مورد استفاده قرار می گیرد. و با قیمت های مناسبی نیز در بازار عرضه می شود.

نکات مهم در خرید سرنگ

  • - در هنگام تهیه انها ها از فروشگاه ها و یا مراکز فروش معتبر خرید کنید.
  • - به بسته بندی و پلمپ انها ها و همچنین سری آنها کاملا دقت کنید. تا از اکبند بودن ان مطمئن شوید.
  • - هنگام خرید آنها به این نکته توجه بسیاری داشته باشید. که سرنگ را برای چه نوع تزریقی نیاز دارید. بافت بیرونی پوستی، زیر پوستی، عضلانی و ...
  • - این تجهیزات را با توجه به دارویی که قصد تزریق ان را دارید انتخاب کنید. تا بتوانید مواد را به صور کامل و با حجمی دقیق تزریق کنید.
  • - در هنگام خرید سرنگ از برخوردار بودن کیفیت در تمامی اجزای این تجهیزات پزشکی اطمینان حاصل کنید.
پشتیبانی
واتس‌اپ