چسب خونگیری

سالیان قبل بعد از انجام نمونه گیری خون از بیماران و مراجعان به آزمایشگاه از پنبه برای مسدود سازی حفره به وجود آمده توسط سوزن استفاده می شد. نگهداری پنبه برای یک مدت در محل موردنظر و گاهی هم استفاده از چسب برای ثابت کردن محل خونگیری مرسوم بود. چسب زخم هم مدتی بعد جای پنبه را گرفت اما تمامی این ها باعث نمی شد محصول جدید و مخصوص تری به این منظور ایجاد گردد.

چسب تزریق نمونه عالی و کامل برای فراموش کردن آزمایشگاه ها در استفاده از پنبه و چسم زخم بود که به سرعت مورد استقبال قرار گرفت. خرید چسب تزریق به این دلیل مورد اقبال واقع شد که اندازه بسیار کوچکی داشت و تنها محل کمی از زخم حاصل از خونگیری را پوشش می داد و با قرار گرفتن یک پد مناسب در وسط آن اگر مقدار ناچیزی خون در اثر تکان دادن آرنج ایجاد شد جذب خود کند.

چسب تزریق چیست؟

چسب تزریق که به چسب خونگیری هم شناخته می‌شود در دسته‌بندی پدهای درمانی قرار می‌گیرد و به عنوان یک لایه پوششی و محافظ روی محل تزریق یا خونگیری استفاده می‌شود. چسب‌های تزریق جایگزین بسیار مناسبی به جای روش‌های قدیمی پوشاندن محل تزریق مانند پنبه و چسب هستند. چسب‌های تزریق از ورود میکروب‌ها و آلودگی به محل تزریق و خونریزی جلوگیری می‌کنند. استفاده از چسب‌های تزریق بسیار آسان است. چسب‌های تزریق از ویژگی داشتن منافذ متعدد برای عبور هوا برخوردارند که موجب می‌شود تبادل هوا بین زخم و چسب به خوبی صورت گیرد و در نتیجه محل زخم خونگیری سریع‌تر ترمیم شود. چسب‌های تزریق معمولا از جنس نوار پنبه‌ای (cotton strip) و نوار بامبو (bamboo strip) ساخته می‌شوند. این چسب‌ها در قطع‌های دایره‌ای، مستطیلی و مربعی و به صورت تک‌عددی و یا بسته‌های چند عددی تولید و در بازار عرضه می‌شوند.

چسب تزریق در چه مواردی استفاده می‌شود؟

این چسب‌ها اغلب در تزریق انسولین، تزریق آمپول، سرم زدن و نمونه‌گیری در آزمایشگاه‌ها و مراکز بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند اما پس از بعضی عمل‌های جراحی کوچک مانند برداشتن خال صورت و بدن هم استفاده می‌شوند.

ویژگی های چسب خونگیری

  • ساخته شده از پارچه اورتان بافته نشده
  • انعطاف پذیر و قابل گسترش در جهات مختلف
  • دارای قدرت چسبندگی بالا و ایمن
  • دارای بسته بندی های منفرد و استریل
  • ضد حساسیت و مناسب برای پوست همه افراد
  • در بسته بندی تکی و بهداشتی و یک بار مصرف
  • دارای ضمانت کیفیت و تاریخ مصرف بلند مدت

نحوه استفاده از چسب خونگیری

نحوه استفاده از چسب خونگیری یا همان چسب تزریق بسیار راحت است. اما قبل از چسباندن چسب باید به یاد داشته باشید که محل تزریق عاری از هرگونه خونریزی باشد. ابتدا می بایست با استفاده از پنبه تمیز میز محل تزریق را پاک نمایید، سپس بعد از بند آمدن خون محل تزریق می توانید چسب خونگیری را روی آن بچسبانید. دقت کنید که استفاده از چسب خونگیری مانند سایر انواع چسب پزشکی باید به صورت استریل باشد. استفاده از چسب خونگیری باعث خواهد شد تا محل تزریق هرچه سریعتر خوب شده و پوست به حالت طبیعی خود بازگردد. این نوع چسب هیچ گونه حساسیتی ایجاد نکرده و هوا را نیز به راحتی از خود عبور می دهد و شرایط بهبودی محل تزریق را به ‌سرعت فراهم آورد.

نکات ایمنی

  • چسب‌های تزریق یک بار مصرف هستند و قابلیت استفاده‌ مجدد را ندارند. آن‌ها را باید پس از استفاده به شکل بهداشتی دور انداخت و یا در سیفتی باکس امحا کرد.
  • در هنگام خرید به نشان و علامت مجوز از وزارت بهداشت و درمان توجه کنید و از خرید چسب تزریقی که فاقد مجوز و علامت استاندارد است بپرهیزید.
  • در هنگام خرید به بسته‌بندی چسب تزریق دقت کنید و در صورتی که بسته‌بندی آسیب دیده بود و یا از پیش باز شده بود آن را به فروشنده مرجوع کنید.

خرید چسب خونگیری

انواع چسب پزشکی یکی از پرمصرف ترین محصولات مصرفی بیمارستانی می‌ باشد که وجود آن ها برای همه مراکز درمانی لازم و ضروری می باشد. حتما توصیه داریم پرسنل بیمارستانی برای خرید انواع چسب پزشکی به چند نکته مهم دقت داشته باشند. در درجه اول به مقدار کافی از انواع چسب پزشکی تهیه کرده و همیشه در دسترس داشته باشند. از این گذشته خرید از یک سایت تجهیزات پزشکی تخصصی مانند فروشگاه تجهیزات پزشکی آسان مد نیز می تواند یک مزیت بزرگ برای این مراکز باشد. متخصصین ما در فروشگاه تجهیزات پزشکی آسان مد با شناخت کامل نسبت به برندهای معتبر ارائه دهنده انواع چسب پزشکی مانند چسب خونگیری، اقدام به معرفی بهترین برندها در سایت نموده اند، از این رو کاربران می توانند با اطمینان و خیال راحت نسبت به خرید چسب خونگیری در سایت آسان مد اقدام نمایند.

کاربران خانگی نیز می توانند درصورت نیاز به استفاده از چسب خونگیری این محصول را از طریق سایت آسان مد به صورت اینترنتی خرید نماید. داشتن قیمت منصفانه ومعرفی بهترین برندهای تولیدی در هر کدام از مواد مصرفی پزشکی، دو مزیت اصلی است که در فروشگاه تجهیزات پزشکی آسان مد برای کاربران فراهم شده است.