معرفی کامل چسب حصیری و کاربرد آن

چسب حصیری که از آن به عنوان نوار چسب جراحی نیز نام برده می‌ شود این روزها برای فیکس کردن پانسمان و بانداژ، مد نظر قرار گرفته است. همانگونه که می‌ دانید پس از عمل‌ های جراحی یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر گرفته شود، پانسمان کردن زخم به شمار می‌ رود. تعویض پانسمان زخم‌ های مختلف مانند زخم دیابت و زخم بستر نیز برای افرادی که با این معضل مواجه هستند اهمیت بالایی دارد. استفاده از تجهیزات و امکانات مناسب و استاندارد از جمله نکات ضروری به شمار می‌ رود. با توجه به این امر استقبال از چسب های پانسمان آماده افزایش یافته است.

کیفیت ساخت چسب حصیری به شکلی است که به هیچ عنوان موجب تحریک پوست نخواهد شد. علاوه بر قدرت چسبندگی بالا، انعطاف پذیری ایده‌ آل را می‌ توان از دیگر مزایای این محصول در نظر گرفت. فراموش نکنید که برای خرید چسب حصیری می‌ توانید از مدل‌ های مختلف دیدن کرده و بر اساس نیازی که دارید از نظر سایز بندی گزینه‌ ای مناسب را انتخاب نمایید.

معرفی کامل چسب حصیری

چسب حصیری چیست؟

برای پانسمان کردن زخم باید از محصولات مناسب استفاده کنید. در این میان با هدف چسباندن پانسمان به زخم، نوعی چسب پزشکی با عنوان چسب حصیری مورد توجه قرار گرفته است. در ساخت این مدل از چسب های پزشکی، دو لایه به کار گرفته می‌ شود. یک لایه با خاصیت چسبندگی شامل پلی اورتان بوده و لایه دیگر که از جنس اکریلیک بوده، بدون پرز، منفذدار و پارچه‌ ای نازک است. ترکیب کردن این دو لایه سبب شده است که یکی از پرکاربردترین محصولات پزشکی را بتوان تولید نمود. معمولا با توجه به اینکه زخم بدن احتیاج به پانسمان دارد و در این بین چسب‌ های پانسمان با پوست بدن در ارتباط هستند، محصولی که مورد استفاده قرار می‌ گیرد به هیچ عنوان نباید موجب آزار پوست شود. چسب حصیری پانسمان به خوبی از بروز حساسیت‌ های پوستی جلوگیری کرده و به هیچ عنوان موجب عفونت و عرق کردن زخم نخواهد شد.

چسب حصیری ضد حساسیت

با خرید چسب حصیری ضد حساسیت می‌ توانید از ویژگی‌ های متنوع آن بهره ببرید. به واسطه اینکه لایه اکریلیکی بر روی این چسب قرار گرفته است، به هیچ عنوان موجب بروز حساسیت نخواهد شد. با توجه به این امر برای استفاده بر روی انواع زخم بستر سوختگی و همچنین زخم دیابت این نوع چسب توصیه می‌ شود. علاوه بر این با توجه به اینکه چسب های حصیری کاملا بدون پرز و الیاف هستند، بر روی بدن حساسیت‌ های پوستی را به وجود نخواهند آورد. به واسطه ضد تعریق بودن چسب ضد حساسیت حصیری و با توجه به منافقی که بر روی آن قرار گرفته است جریان هوا به بهترین شکل در موضع مورد استفاده گردش می‌ یابد. به همین علت فرآیند بهبود زخم با سرعت بالاتری طی خواهد شد.

چسب حصیری ضد حساسیت

نحوه استفاده از چسب حصیری

روش استفاده از چسب حصیری بسیار آسان است. هنگامی که قصد خرید چسب حصیری را دارید می‌ توانید از سایز بندی‌ های مختلف بهره ببرید.

بر روی این نوع چسب برش‌ هایی زده شده که به میزان دلخواه می‌ توانید با استفاده از قیچی بخشی از چسب را از رول جدا کنید.

حالا لایه کاغذی که بر روی این نوع چسب قرار گرفته است را بردارید.

اکنون باید چسب را بر روی زخم قرار داد.

اگر قصد دارید مدت زمان زیادی از چسب حصیری برای قرارگیری بر روی زخم استفاده کنید، توصیه می‌ کنیم به سراغ خرید رول چسب بروید. این محصولات با قیمت مناسب به شکلی طراحی می‌ شوند که دارای خط‌ کشی‌ های یک سانتیمتری هستند.

لایه محافظ را به راحتی از روی چرخ جدا کرده و پس از آنکه زخم را شستشو دادید، می‌ توانید چسب را بر روی آن قرار دهید.

یکی از ویژگی‌ های بارز چسب حصیری جدا شدن آسان آن از روی زخم است. بدون کمترین دردسر این چسب از روی پوست جدا شده و به هیچ عنوان آسیب به موضع مورد نظر وارد نمی‌ شود.

نحوه استفاده از چسب حصیری

ویژگی‌ های چسب حصیری

بررسی ویژگی‌ ها و مزایای چسب حصیری نشان می‌ دهد که استفاده از آن می‌ تواند بسیار کاربردی باشد. با توجه به اینکه امروزه مدل‌ های مختلفی از این محصول را در بازار می‌ توانید مشاهده نمایید، سعی کنید انتخاب خود را به درستی انجام دهید.

بدون پرز است

چسبی که قصد دارید برای پانسمان مورد استفاده قرار دهید باید فاقد هرگونه الیاف اضافه یا پرز باشد. ورود پرز به درون زخم موجب می‌ شود که عفونت به وجود آید. با این حال چسب حصیری هیچ گونه الیاف اضافی یا پرز ندارد.

قابلیت برش به مقدار لازم

با خرید چسب حصیری رولی می‌ توانید بر اساس نیاز و به مقدار لازم از آن برش دهید. به آسانی از قیچی استفاده کرده و برای موضع مورد نظر چسب را می‌ توان برش داد. فراموش نکنید که چسب‌ های حصیری در طول و عرض مختلف به بازار عرضه می‌ شوند.

عدم بروز حساسیت

یک ویژگی کلیدی دیگر از چسب‌ های حصیری عدم ایجاد حساسیت بر روی بدن فرد است. با خرید چسب حصیری درمانگر یا چسب حصیری ویونت با اطمینان بالایی می‌ توانید آن را بر روی موضع مورد نظر قرار دهید. لایه اکریلیکی که بر روی چسب قرار دارد از بروز حساسیت و عوارض جلوگیری می‌ کند.

ویژگی‌ های چسب حصیری

چسبندگی بالا

انعطاف پذیری و چسبندگی بالای چسب حصیری را می‌ توان از دیگر ویژگی‌ های این محصول در نظر گرفت. شرایطی که سبب می‌ شود پس از پانسمان به هیچ عنوان نگران جدا شدن چسب بر روی زخم نباشید. با خرید چسب حصیری موتکس و قرار دادن آن بر روی انواع زخم اطمینان خواهید یافت که تا زمان نیاز چسبندگی محصول حفظ می‌ شود.

قابلیت عبور دادن اشعه ایکس برای عکسبرداری

برخی از چسب‌ های زخم هنگامی که فرد قصد تصویربرداری از موضع مورد نظر را دارد باید از روی بدن جدا شوند. با این حال چسب‌ های حصیری به خوبی می‌ توانند اشعه و امواج مورد نظر را از خود گذر دهند. این چسب هیچگونه مشکلی برای رادیولوژی و تصویربرداری به وجود نمی‌ آورد.

کاربرد چسب حصیری

با توجه به چسبندگی بالای چسب حصیری و به واسطه محکم بودن آن، هنگامی که پس از عمل جراحی نیاز به فیکس کردن زخم‌ ها وجود داشته باشد، می‌ توان از آن استفاده نمود. علاوه بر این برای تعویض زخم‌ های بستر و دیابت و پانسمان کردن آن ها نیز استفاده از چسب حصیری بسیار کارآمد است.

قیمت چسب حصیری رولی و خرید

قیمت چسب حصیری رولی با توجه به ابعاد آن مشخص می‌ شود. این نوع چسب را با توجه به نیازی که دارید می‌ توانید در ابعاد مختلف از نظر طول و عرض خریداری کنید. اگر به دنبال خرید اینترنتی چسب حصیری رولی با قیمت مناسب و کیفیت بالا هستید، فروشگاه اینترنتی آسان مد خدمات خود را در این زمینه ارائه می‌ دهد.

قیمت چسب حصیری رولی و خرید

امکان خرید چسب حصیری ۱۰ سانتیمتری H.M.I و همچنین خرید چسب حصیری TgMed با سایز بندی‌ های مختلف در فروشگاه اینترنتی آسان مد فراهم شده است.

 

نظر خود را وارد نمایید.