پاراوان پزشکی چیست و چه نقشی در دکوراسیون داخلی بیمارستان دارد؟

پاراوان پزشکی و بیمارستانی از جمله پرکاربردترین وسایل برای تکمیل دکوراسیون مطب‌ ها، درمانگاه ها، مراکز پزشکی و بیمارستان‌ ها به شمار می‌ رود. همانگونه که می‌ دانید پاراوان به معنی جدا کننده کلمه‌ ای فرانسوی بوده که معمولا از آن به عنوان دیوار جهت جدا کردن فضای داخلی و تکمیل دکوراسیون داخلی ساختمان‌ ها استفاده می‌ کنند. گاهی مواقع شرایط به شکلی است که نیاز به استفاده از سازه متحرک به جای دیوارهای ثابت وجود دارد. پارتیشن یا پاراوان در این زمینه می‌ تواند بهترین انتخاب عنوان شود.

به احتمال فراوان تاکنون در ساختمان‌ های اداری، تجاری و حتی مسکونی مدل‌ های مختلفی از پاراوان را مشاهده کرده‌ اید. زیبایی دوچندانی که پاراوان به دکوراسیون داخلی می‌ دهد موجب شده است که امروزه بیش از پیش مد نظر قرار گیرد. نمونه کاملی از پاراوان را در مطب‌ ها و بیمارستان‌ ها نیز می‌توان مشاهده کرد.

پاراوان پزشکی

پاراوان پزشکی چیست؟

در حالت کلی دسته بندی پاراوان پزشکی را بر دو اساس انجام می دهند. با توجه به نوع متریالی که برای ساخت پاراوان استفاده می شود و همچنین بر اساس کاربرد می توان این جداسازها را در چند دسته قرار داد. پاراوان پزشکی نمونه ای از این محصول بوده که در بیمارستان و تمام محیط های درمانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. پاراوان سربی پزشکی با کیفیت بالاتر بهترین انتخاب برای جداسازی بخش های مهم بیمارستان و مراکز درمانی هستند. از این نوع پاراوان برای جدا کردن قسمت هایی مانند بخش عکسبرداری و رادیولوژی می توان استفاده کرد. مدل های پارچه ای نیز با وزن کمتر و قیمت مناسب تر برای مطب ها و در اتاق پزشکان به کار گرفته می شوند.

مهمترین کاربرد پاراوان در دکوراسیون داخلی بیمارستان و درمانگاه

پاراوان پزشکی این روزها نقش اساسی در مطب درمانگاه و بیمارستان‌ ها ایفا می‌ کند. اگر به درمانگاه‌ ها مراجعه کنید، مشاهده می کنید برای جدا کردن تخت‌ هایی که کنار هم قرار دارند از نوعی پارتیشن به نام پاراوان استفاده می‌ کنند. این جداساز به واسطه اینکه به راحتی امکان جابجایی را در اختیار افراد قرار می‌ دهد، انتخابی مناسب است. پاراوان های پزشکی یا بیمارستانی در مدل‌ های بدون چرخ و چرخدار می‌ توانند مورد استفاده قرار گیرند. به واسطه اینکه پاراوان چرخ دار امکان جابجایی را به راحتی فراهم می‌ کند، از استقبال بیشتری برخوردار است.

مهمترین کاربرد پاراوان در دکوراسیون داخلی بیمارستان

فضا را تغيير دهید

امکان بزرگ و کوچک کردن فضای اطراف بیمار با استفاده از پاراوان به راحتی وجود دارد. پاراوان ها در واقع صفحات بالداری هستن که بر روی چرخ قرار گرفته اند. با توجه به وزن کم این تجهیزات و به واسطه طراحی مناسب آن ها به راحتی می توان برای فضاسازی‌ و کم و زیاد کردن ابعاد فضا آن ها را جابجا نمود.

قابلیت شست و شو

فضای بیمارستان و درمانگاه ها به شکلی است که تجهیزات مورد استفاده در این مکان ها همواره در معرض آلودگی قرار دارند. با توجه به اینکه تمیز بودن فضای بیمارستان و تجهیزات مورد استفاده در آنجا از اصول بدیهی شناخته می شود، به راحتی می توان پاراوان ها را شست و شو داد.

حفظ حریم خصوصی بیمار

گاهی اوقات شرایط بیمار به گونه ای است که باید حریم خصوصی وی حفظ شود. با توجه به اینکه امکان فضاسازی در بیمارستان، مطب و درمانگاه با استفاده از دیوار وجود ندارد، استفاده از پاراوان بهترین انتخاب محسوب می شود. به راحتی می توان در صورت عدم نیاز، مجددا فضای اطراف بیمار را آزاد کرد.

قیمت مناسب پاراوان بیمارستانی پزشکی

قیمت مناسب پاراوان بیمارستانی پزشکی

قیمت پاراوان پزشکی با وجود کاربردهای فراوان و کیفیت بالایی که دارد بسیار مناسب است. برای اینکه بیمار احساس راحتی کند و رضایت آن ها را به دست آورید، خرید پاراوان می تواند ایده ای کاربردی باشد.

طراحی دکوراسیون فضای کوچک در مطب

مطب ها و درمانگاه ها معمولا دارای فضای کمتری نسبت به بیمارستان ها هستند. در عین حال باید شرایط برای تکمیل دکوراسیون داخلی این مکان ها مهیا شود. طراحی منحصر به فرد پاراوان پزشکی به شکلی است که کوچکترین فضاها را نیز می توان با استفاده از آن ها بخش بندی نمود..

جدا کردن قسمت های مختلف مطب و بیمارستان

برای ایجاد فضای خاص در بیمارستان و مطب نیز می توان از پاراوان استفاده کرد. به عنوان مثال گاهی اوقات مشاهده می کنید که در یک درمانگاه شرایط به شکلی است که برای ایجاد فضا نمی توان از دیوار استفاده کرد. تصور کنید که بخش های مختلف درمانگاه و بیمارستان از هم جدا نشوند. به هیچ عنوان چنین چیزی امکان پذیر نیست. برای ایجاد بخش تزریقات، پانسمان و حتی معاینه در مطب ها، بیمارستان و درمانگاه، استفاده از پاراوان پزشکی بهترین ایده است.

ویژگی های انواع پاراوان پزشکی

این روزها می توان انواع پاراوان پزشکی را با متریال مختلف و در ابعاد گوناگون خریداری کرد. استفاده از فولاد ضد زنگ کمک می کند تا محصولی مقاوم و با کیفیت بتوان در اختيار داشت.

ویژگی های انواع پاراوان پزشکی

علاوه بر این تولید کنندگان این محصول شرایطی را در نظر می گیرند که در صورت نیاز کاربر بتواند پرده های پاراوان را تعویض کند.از دیگر مواردی که در طراحی و ساخت پاراوان پزشکی مورد توجه قرار می گیرد، استفاده از چرخ های مناسب برای سهولت در جابجایی آن ها به شمار می رود.

این نکته را نیز در نظر گرفته که پاراوان های بیمارستانی را در ابعاد مختلف می توان خریداری نمود. مدل هایی با طول 2 متر و با ارتفاع و عرض متفاوت هر کدام برای بخش هایی از بیمارستان و مطب می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

خرید پاراوان پزشکی با بهترین قیمت

فروش پاراوان پزشکی توسط مجموعه آسان مد موجب شده است که به راحتی در هر نقطه ای از کشور که قرار داشته باشید، بتوانید خرید خود را انجام دهید. ما به شما قیمت پاراوان بیمارستانی پزشکی را به صورت روزانه اعلام می کنیم. اطمینان داشته باشید با خرید پاراوان پزشکی بیمارستانی از فروشگاه آسان مد، محصولی با کیفیت بالا انتخاب کرده اید.

خرید پاراوان پزشکی

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فروش مجموعه آسان مد تماس حاصل نمایید. سفارش اینترنتی پاراوان پزشکی را به مجموعه آسان مد داده و با اطمينان بالا خرید خود را انجام دهید.

 

نظر خود را وارد نمایید.