پانسمان آماده چیست؟ نحوه استفاده از پانسمان آماده

پانسمان آماده نوع جدیدی از پانسمان بوده که با هدف ایجاد پوشش محافظ بر روی زخم و سوختگی می‌ تواند مورد استفاده قرار گیرد. همانگونه که می‌ دانید قرار گرفتن در صف طولانی بیمارستان‌ ها و مراکز درمانی برای افراد می‌ تواند آزاردهنده باشد. گاهی مواقع برای تعویض یک پانسمان ساده باید مدت زمان زیادی را در مراکز درمانی منتظر بمانید. به همین علت افراد ترجیح می‌ دهند که از روش‌ های دیگر در این بین استفاده کنند. تعویض پانسمان زخم و سوختگی با استفاده از پدهای آماده به راحتی امکان‌ پذیر شده است. این روزها تولید کنندگان محصولات دارویی و درمانی انواع پدهای آماده برای تعویض پانسمان زخم و سوختگی را در دسترس مصرف کننده قرار می‌ دهند. نوع ساخت پانسمان آماده به شکلی است که به هنگام استفاده از آن به خصوص در مواضع سوختگی، درد را به میزان قابل توجهی کاهش می‌ دهد.

نحوه استفاده از پانسمان آماده

نحوه استفاده از پانسمان آماده نیز بسیار ساده است. کافیست که یک سری نکات و اصول ابتدایی را در نظر گرفته و برای تعویض پانسمان سوختگی در منزل به راحتی اقدام نمایید.

پانسمان آماده چیست؟

پانسمان آماده در واقع به یک پد با لبه‌ های چسب دار گفته می‌ شود که برای محافظت از زخم و سوختگی به جهت جلوگیری از ورود هرگونه میکروب و آلودگی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این روزها پانسمان های آماده را می‌ توان در انواع مختلف خریداری کرد. با توجه به نیاز افراد، پانسمان ها به صورت ضد آب، ساده و همچنین قابل انعطاف روانه بازار می‌ شوند. علاوه بر این نمونه شفاف از این محصولات نیز کمک می‌ کنند تا بدون نیاز به تعویض مکرر، شرایط زخم و موضع سوختگی را بتوان مشاهده کرد. مدل‌ های ضد آب به خوبی برای مراقبت از زخم‌ ها به جهت جلوگیری از عفونت و همچنین محافظت از مواضع سوخته شده می‌ توانند کیفیت خود را نشان دهند. این روزها تولید کنندگان در داخل کشور انواع و اقسام پانسمان آماده را با تکنولوژی‌ های مختلف در دسترس خریداران قرار داده‌ اند.

پانسمان آماده ضد آب

هنگامی که صحبت از خرید پانسمان آماده ضد آب می‌ شود و قصد استفاده از آن را دارید باید چند نکته کلیدی را در نظر بگیرید. ضد آب بودن به این معنا نیست که فرد می‌ تواند با استفاده از آن به درون استخر آب برود. در واقع نوع ساخت این سری از پانسمان‌ های آماده به شکلی است که به خوبی می‌ تواند از نفوذ آب و رطوبت به درون زخم جلوگیری نماید. با توجه به اینکه اطراف پانسمان آماده ضد آب لایه‌ های چسب قرار گرفته‌ اند، به محض رفتن درون استخر و با کوچک‌ ترین فشار باز خواهند شد. امروزه برندهای مختلف انواع پانسمان آماده ضد آب را در دسترس قرار می‌ دهند. به عنوان مثال پانسمان ضد آب ریچارد با قدرت چسبندگی بالا در سایزبندی‌ های مختلف می‌ تواند انتخابی بی‌ نظیر عنوان شود. این محصول ضد حساسیت بوده و گزینه ای ایده‌ آل برای استفاده بر روی زخم بخیه به شمار می‌ رود.

پانسمان آماده ضد آب

مزایای استفاده از پانسمان آماده برای سوختگی

موضوع سوخته شده و زخمی که ناشی از سوختگی بوده می‌ تواند برای فرد آزار دهنده باشد. تصور کنید به صورت روزانه نیاز به تعویض پانسمان آن داشته باشید. این عمل بسیار دردآور بوده و لازم است که برای رهایی از آن چاره‌ ای اندیشیده شود. در این میان خوشبختانه تولید پانسمان آماده برای سوختگی سبب شده است که فرد به راحتی بتواند برای تعویض پانسمان در منزل اقدام نماید. از جمله مزایای استفاده از پانسمان آماده سوختگی می‌ توان به خاصیت ضد التهاب بودن آن اشاره کرد. بر روی انواع زخم‌ های سوختگی این محصول را می‌ توان به کار گرفت و هیچ دغدغه‌ای جهت ملتهب شدن زخم نخواهید داشت.

علاوه بر این پانسمان آماده سوختگی دارای ویژگی‌ های مناسب دیگری نیز است. همانگونه که می‌ دانید پانسمان‌ های کلاسیک به شکلی هستند که در هنگام برداشتن آن از روی زخم و موضع سوختگی ممکن است بافت‌ های زنده تحریک شده و درد زیادی را متوجه فرد نماید. با این حال پانسمان آماده برای سوختگی با توجه به کیفیت بالایی که دارد به هیچ عنوان با این مشکل مواجه نشده و بافت‌ های مرده را به آسانی از موضع زخم‌ های سوختگی جدا می‌ کند.

خاصیت آنتی بیوتیکی موضعی، کاهش درد هنگام تعویض، اثرات ضد ویروس ضد قارچ و ضد باکتری و همچنین بهره‌ مندی از داروی ۱۰۰ طبیعی ضد سوختگی از جمله مزایای دیگر استفاده از پانسمان آماده برای سوختگی هستند.

نحوه استفاده از پانسمان آماده

برای استفاده از پانسمان آماده کافیست که چند اصول ابتدایی را در نظر بگیرید. در کنار اینکه باید خرید پانسمان آماده را از فروشگاهی معتبر انجام دهید تا نسبت به کیفیت محصول اطمینان به دست آورید.

نحوه استفاده از پانسمان آماده

رعایت این نکات نیز می‌ توانند به شما برای تعویض پانسمان کمک فراوان کنند:

ابتدا به خوبی دست‌ های خود را بشویید.

سعی کنید پس از شستشوی دست ها برای تعویض پانسمان و استفاده از پانسمان آماده از دستکش استریل استفاده کنید.

اکنون با اسپری زخم به خوبی محل زخم را تمیز کرده و تا خشک شدن کامل آن منتظر بمانید.

معمولا نحوه تولید پانسمان‌ های آماده به شکلی است که دارای ۴ عدد برچسب هستند. در ابتدا باید پد روی زخم که دارای دو چسب اصلی است را آماده کنید. دو چسب آن را برداشته و بر روی زخم بچسبانید.

سپس می‌ توانید دو چسب دیگر را نیز جدا کرده و پانسمان آماده را به طور کامل بر روی موضع قرار دهید.

هنگام استفاده از پانسمان ضد آب توجه کنید که هوا به زیر چسب‌ ها نرود.

نکته 1: پس از چسباندن پانسمان از بریدن، سوراخ کردن و حتی دست زدن به آن جدا خودداری کنید.

نکته 2: برای تعویض پانسمان آماده سوختگی باید ابتدا موضع را با محلول آب نمک یا دارویی که توسط پزشک تجویز شده است به خوبی شستشو دهید.

نکته 3: در صورت کثیف شدن پانسمان سوختگی سریعا باید آن را تعویض کرد.

مزایای استفاده از پانسمان آماده در منزل

مزایای استفاده از پانسمان آماده در منزل

استفاده از پانسمان آماده سوختگی و زخم در منزل مزایای مختلفی برای شما دارد.

از جمله این مزایا می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

عدم قرارگیری در صف‌ های طولانی کلینیک و بیمارستان

انجام خدمات درمانی در محیط منزل و در آرامش کامل

کاهش خطر احتمال عفونت‌ های بیمارستانی

تعویض پانسمان زخم و سوختگی به راحتی

عدم پرداخت هزینه برای تعویض پانسمان

قیمت و خرید پانسمان آماده برای سوختگی و زخم

برای خرید پانسمان آماده مدل‌ های مختلفی از این محصول در دسترس شما قرار گرفته است. به عنوان مثال پانسمان آماده ضد آب ریچارد از جمله محصولات با کیفیت بوده که بر روی زخم و سوختگی می‌ تواند قرار گیرد. این محصول با قیمت مناسب در فروشگاه آسان مد در دسترس شما قرار گرفته است. برند موتکس و همچنین ماژور نیز انواع پانسمان ساده، معمولی و شفاف را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند.

قیمت و خرید پانسمان آماده برای سوختگی و زخم

برای کسب اطلاع در خصوص قیمت پانسمان آماده و خرید این محصول می‌ توانید از خدمات ارائه شده در فروشگاه اینترنتی آسان مد استفاده کنید.

 

نظر خود را وارد نمایید.