سرجی فیکس چیست و چه کاربردی دارد؟

سرجی فیکس از جمله تجهیزات پزشکی بوده که جهت پانسمان زخم و و همچنین بهبود روند درمان مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در واقع سرجی فیکس نوعی باند است که در ناحیه سر و دیگر نواحی جهت نگه داشتن پانسمان می‌ تواند استفاده شود. این محصول با پوشاندن کامل زخم و ثابت نگه داشتن پانسمان بر روی آن کمک می‌ کند تا بتوان علاوه بر تسريع روند درمان برای جلوگیری از نفوذ باکتری به زخم نیز از یک محصول با کیفیت استفاده نمود.

اغلب سرجی فیکس را به صورت یک پانسمان دایره‌ ای تور مانند برای ثابت نگه داشتن پانسمان بر روی زخم سر و ناحیه آسیب دیده تاکنون مشاهده کرده‌ اید. با این حال باید بدانید که استفاده از سرجی فیکس کاربردهای دیگری نیز دارد.

سرجی فیکس

انواع سرجی فیکس

هنگامی که به سراغ خرید سرجی فیکس می‌ روید با مدل‌ های مختلفی از این محصول مواجه می‌ شوید. در حالت کلی عموما سرجی فیکس را در دو نوع باندازی و پوشیدنی می‌ توان مورد استفاده قرار داد.

نوع پوشیدنی سرجی فیکس مخصوص بانوان طراحی شده در واقع یک شورتکس است که پس از عمل سزارین و جراحی واژینال مورد استفاده قرار می‌ گیرد. مدل بانداژی نیز که برای عموم افراد و به صورت پانسمان بر روی زخم قرار گرفته می‌ شود از جمله پرکاربردترین گزینه‌ ها به شمار می‌ رود.

سرجی فیکس سر

سرجی فیکس سر یک باند تور مانند بوده که پس از شکستگی‌ های سر، جراحی‌ های مغز و هنگامی که ضرباتی به مغز وارد شده است مورد استفاده قرار می‌ گیرد. استفاده از این وسیله کمک می‌ کند تا بتوان پانسمان را در محل مورد نظر محکم نگه داشت. علاوه بر این سرجی فیکس سر برای جلوگیری از ورود میکروب به ناحیه زخم و همچنین ایجاد حساسیت بسیار موثر عمل می‌ کند.

انواع سرجی فیکس

سرجی فیکس ویژه نوزادان

همانگونه که می‌ دانید پانسمان زخم نوزادان دردسرهای زیادی دارد. در این میان جهت فیکس نگه داشتن پانسمان زخم بر روی بدن نوزادان نوعی از سرجی فیکس های خاص را می‌ توان در بازار مشاهده نمود با توجه به اینکه نوزادان همواره با دست زدن به محل پانسمان می‌ توانند آن را جابجا کنند، بهره‌ گیری از این محصول سبب می‌ شود که با پوشاندن کامل پانسمان، هیچگونه آسیبی به ناحیه مورد نظر وارد نشود.

سرجی فیکس ویژه بانوان

همانگونه که عنوان کردیم سرجی فیکس شورتکسی مادران یک محصول با طراحی خاص بوده که بانوان پس از عمل سزارین و جراحی واژینال می‌ توانند آن را مورد استفاده قرار دهند. علاوه بر این بانوانی که به تازگی عمل زایمان داشته‌ اند، می‌ توانند از سرجی فیکس به عنوان لباس زیر نیز استفاده کنند. طراحی این محصول برای مادران به شکلی است که علاوه بر اینکه می‌ تواند پانسمان را محکم نگه دارد، در منطقه مورد نظر هوا را به بهترین شکل رد و بدل می‌ کند. به همین علت روند بهبود زخم سرعت بالاتری به خود می‌ گیرد. سرجی فیکس ویژه بانوان در دوران قاعدگی نیز به عنوان یک وسیله‌ کارآمد می‌ تواند استفاده شود. جهت نگه داشتن نوار بهداشتی، این محصول بهترین انتخاب برای بانوان خواهد بود. با قرار دادن سرجی فیکس ویژه بانوان بر روی نوار بهداشتی می‌ توان از بروز لکه‌ هایی که احتمال دارد بر روی لباس ایجاد شوند جلوگیری نمود.

سرجی فیکس ویژه بانوان

جنس سرجی فیکس از چیست؟

برای تولید سرجی فیکس از مواد اولیه و الیاف پلی اورتان و پلی آمید استفاده می‌ شود. استفاده از پنبه کمک می‌ کند تا بانوان بتوانند این محصول را پس از عمل جراحی واژینال و سزارین بدون هیچ دغدغه‌ ای مورد استفاده قرار دهند. خاصیت کشسانی و انعطاف پذیری باند پانسمان به عنوان یک پد استریل کمک می‌ کند تا بتوان زخم‌ ها را با سرعت بهتری به سمت بهبودی هدایت نمود. با توجه به طراحی سرجی فیکس، به هیچ عنوان به زخم نمی‌ چسبد. به همین علت از ایجاد تعریق جلوگیری خواهد کرد.

مهمترین ویژگی‌ های سرجی فیکس

خرید سرجی فیکس کمک می‌ کند که از ویژگی‌ های متنوع آن بتوانید بهره ببرید. یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های سرجی فیکس، وزن کم و حجم بسیار پایین آن به شمار می‌ رود. با توجه به این ویژگی‌ ها، بر روی محل زخم هیچگونه فشاری وارد نخواهد شد. ویژگی بعدی سرجی فیکس، طراحی مشبک شکل آن است. با توجه به این سبک طراحی، جریان هوا درون زخم به بهترین شکل رد و بدل می‌ شود. به همین علت فرآیند بهبود زخم سرعت بالاتری به خود می‌ گیرد. مورد بعدی از ویژگی‌ های سرجی فیکس، عدم تداخل با جریان گردش خون به شمار می‌ رود. این محصول بر روی جریان خون هیچگونه تاثیری نخواهد گذاشت. قیمت سرجی فیکس نیز به شکلی است که این محصول را از نظر اقتصادی به گزینه ای مقرون به صرفه تبدیل کرده است. قابلیت کشسان بالا و انعطاف پذیری بی‌ نظیر در جهت طول و عرض را می‌ توان یک ویژگی دیگر برای سرجی فیکس در نظر گرفت.

جنس سرجی فیکس از چیست؟

مناطقی که دارای پانسمان سخت هستند مانند پشت گوش، انگشتان دست و پا را با استفاده از این محصول می‌ توان مورد پوشش قرار داد. بدون تردید مهمترین ویژگی سرجی فیکس، سرعت بخشیدن به روند بهبود زخم خواهد بود.

مهمترین کاربردهای سرجی فیکس

سرجی فیکس که با نام باند فیکس نیز شناخته می‌ شود، این روزها در بیمارستان‌ ها، مراکز درمانی و همچنین اتاق عمل و زایشگاه مورد استفاده قرار می‌ گیرد. علاوه بر این حجم کم سرجی فیکس نیز موجب شده است که یک وسیله ضروری در جعبه کمک‌ های اولیه عنوان شود. با توجه به اینکه این محصول هیچ فضایی اشغال نمی‌ کند، توصیه می‌ کنیم که در جعبه کمک‌ های اولیه خود حتما چند نمونه از آن را به همراه داشته باشید..

قیمت و خرید سرجی فیکس

همانگونه که عنوان کردیم قیمت سرجی فیکس بسیار مناسب بوده و به عنوان یکی از محصولات اقتصادی در جعبه کمک‌ های اولیه مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

قیمت و خرید سرجی فیکس

برای خرید سرجی فیکس می‌ توانید مدل‌ های متنوع این محصول را در فروشگاه اینترنتی آسان مد مورد بررسی قرار دهید.

 

نظر خود را وارد نمایید.