فریزر و یخچال آزمایشگاهی

یخچال و فریزر آزمایشگاهی

یخچال و فریزر آزمایشگاهی از جمله تجهیزات مهم در انواع مختلف آزمایشگاه ها است که برای نگهداری مواد حساس به گرما در شرایط دمایی پایین، و سرد کردن آنها استفاده می شود.

یخچال های آزمایشگاهی باید کاملا عاری از میکروب بوده و همپنین باید از یکنواختی توزیع دما در تمامی طبقات و نقاط یخچال و فریزر مطمئن بود. به این منظور لازم است که دمای یخچال در روز دو بار اندازه گیری شود و بر روی منحنی ثبت شود.

کاربرد یخچال و فریزر آزمایشگاهی

در تمامی آزمایشگاه های صنعتی و پژوهشی و به خصوص در آزمایشگاه های زیستی به یخپال و فریزر آزمایشگاهی برای ذخیره و نگهداری مواد در شرایط دمایی خاص نیاز است.

میانگین دمای مناسب برای یخچال فریزر ها ۴ درجه سانتیگراد است. البته برای فراورده های خونی از یخچال های مخصوص بانک خون استفاده میشود که بازه ی دمایی آنها ۱ تا ۶ درجه میباشد. برای آزمایشگاه هایی که آزمایش های مولکولی انجام میدهند به فریزرهایی با دمای -70 نیاز است.

انواع یخچال و فریزر آزمایشگاهی

یخچال فریزر های آزمایشگاهی در ابعاد و حجم های گوناگونی تولید میشوند و بازه ی دمایی آنها نیز می تواند متفاوت باشد. از جمله یخچال فریزرهای پر کاربرد میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

یخچال و فریزر آزمایشگاهی کوچک: مدل هایی از یخچال فریزر هستند که ابعاد آنها کوچک و مناسب نگهداری از نمونه ها در بازه ی دمایی ۴ تا ۱۰ درجه سانتیگراد هستند.

یخچال و فریزر آزمایشگاهی فوق سرد: از این یخچال فریزر ها در بیمارستان ها، بانک های خون، موسسه های تحقیقاتی و دیگر مراکزی که نیاز به ذخیره کردن سلول های یوکاریوت، ویروس، باکتری، نطفه و یا دیگر موارد زیستی دارند، استفاده می شود. همچنین این دستگاه ها کم مصرف هستند و صدای کمی دارند.

یخچال فریزر های آزمایشگاهی مناسب نمونه های خاص: برای ذخیره کردن نمونه های خاص مانند، مواد فرار و یا قابل اشتعال که نیاز به شرایط خاص برای نگهداری دارند، از این یخچال فریزر ها استفاده میشود.

همچنین لازم به ذکر است که هر یک از مدل های نام برده شده از یخچال فریزرهای آزمایشگاهی، میتوانند در دو شکل رومیزی و یا ایستاده تولید شوند.

اصول استفاده از یخچال و فریزر آزمایشگاهی

  • ـ از قرار دادن مواد قابل اشتعال در یخچال فریزر آزمایشگاهی باید اجتناب کرد مگر انکه یخچال از نوع ضد انفجار باشد.
  • ـ یخچال ها باید در محیطی خنک و دور از نور مستقیم افتاب قرار بگیرند. همچنین مکان قرار گیری آنها باید فاقد هرگونه لرزش و ارتعاش باشد.
  • ـ برفک موجود در یخچال فریزر را باید زمانی که به قطر ۶ تا ۱۰ میلی متر رسید ذوب و یخچال را تمیزکرد. روند ذوب شدن باید به شکل طبیعی انجام شود و از جدا کردن یخ ها با جسم نوک تیز اجتناب کرد.
  • ـ با توجه به اهمیت لاستیک دور درب یخچال برای حفظ دمای درونی، باید مرتبا ان را کنترل کرد و درصورت مشاهده ی اشکال یا پارگی سریعا آن را تعویض نمود.
  • ـ طرز قرار گیری یخچال فریزر ها باید به گونه ای باشد که فضای کافی در اطراف و پشت دستگاه برای عبور و جریان هوا وجود داشته باشد.

راهنمای خرید یخچال و فریزر آزمایشگاهی

  • ـ برای خرید یک یخچال و فریزر آزمایشگاهی باید به حجم ان دقت کرد و با توجه به میزان نمونه ها یخچالی با ابعاد مناسب انتخاب نمود.
  • ـ دقت دمایی دستگاه های یخچال و فریزر آزمایشگاهی بسیار اهمیت دارد و باید به ان دقت کرد همچنین بازه ی دمایی دستگاه را نیز باید در نظر داشت.
  • ـ در خرید این دستگاه باید به عمر المنت های سرمایشی دستگاه و توزیع یکنواخت دمای درون یخچال و فریزر دقت کرد.