گردنبند سخت چانه دار سماطب کد 1020

305,000 تومان %3
295,000 تومان

گردنبند طبی سخت سماطب کد 1014

240,000 تومان %9
220,000 تومان

هدبند تن یار

148,000 تومان

غبغب بند تن یار

498,000 تومان

بالش سنتی مموری فوم سماطب کد 1022

1,750,000 تومان %4
1,675,000 تومان

هدبند حوله ای سماطب کد 7025

170,000 تومان %6
160,000 تومان

بالش طبی مموری فوم سماطب کد 1017

2,000,000 تومان %11
1,799,000 تومان

چشم بند سماطب کد 6029

80,000 تومان %14
70,000 تومان

ساپورت گردن

سبک زندگی و کار ما می‌تواند در سلامت ما اثرات منفی و یا مثبت مربوط به خود را داشته باشد. وقتی شغل شما به نحوی‌ است که عمده زمان خود را پشتِ میزِ کار طی می‌کنید و یا کارتان، شما را مجاب می‌کند تا با ابزار سنگین سر و کار داشته باشید، برخی از دردها به مرور زمان به دغدغه اصلی سلامت شما تبدیل می‌شوند. گردن درد و آسیب به مهره‌های گردن یکی از اصلی‌ترین و متداول‌ترین دردهای مفصلی‌ است که به سراغ این دسته از شاغلان می‌آید. در ادامه سعی داریم تا با هم به مرور یکی از بهترین راه‌های پیشگیری و درمان گردن درد یعنی استفاده از گردن بند طبی بپردازیم.

آشنایی با ساپورت های گردن

ساپورت های گردن یا گردنبند طبی که به عنوان آتل گردن نیز شناخته شده است، وسیله ای برای حمایت گردن در برابر درد می باشد. ساپورت گردن علاوه بر کاهش درد گردن، موجب گرم نگه داشتن و قرار گرفتن آن در راستای استاندارد می باشد. در واقع گردنبند طبی با محدود کردن حرکات گردن برای درمان دیسک گردن، رگ به رگ شدن، کاهش ورم و... نیز مورد استفاده قرار می گیرد. قابل شست و شو بوده و از پوششی نرم برخوردار می باشد. این محصول معمولا از جنس فوم با دوام ساخته می شود و با پوششی نرم برای تمامی سایز ها قابل تنظیم است. شما به آسانی می توانید با خرید نوع موردنظر ساپورت گردن در فروشگاه تجهیزات پزشکی آسان مد، به راحتی از مزایای ویژه آن بهره مند شوید. قیمت ساپورت های گردن بستگی به جنس ساخت و برند سازنده آن دارد.

گردنبند طبی انواع نرم و سخت دارند. از نوع نرم ساپورت گردن اغلب برای گردن درد متوسط استفاده می شود، درحالی که ساپورت سخت به طور معمول برای درد شدید گردن، شکستگی ستون فقرات و آسیب دیدگی استفاده می شود. اگرچه ساپورت گردن ممکن است ابزاری مفید برای درمان کوتاه مدت باشد، اما تحقیقات نشان داده است که پوشیدن مدتی طولانی ممکن است منجر به ضعف و سفت شدن عضلات گردن شود.

انواع مدل گردنبند طبی

گردن‌بند طبی دارای انواع مختلف و شکل‌های متنوعی است که معمولا پزشکان با توجه به نوع بیماری فرد آن را مشخص می‌کنند البته استفاده از گردن‌بند‌های طبی مختص به دوره بیماری نیست بلکه استفاده آن‌ها برای افراد معمولی که کار‌های سنگین در طول روز انجام می‌دهند و دائما گردن آن‌ها خم است و خسته می‌شود مناسب است برای مثال در دندان پزشکان این اتفاق زیاد پیش می‌آید که به دلیل کار زیاد گردن آن‌ها در زمان استراحت درد بگیرد بنابراین استفاده از گردنبند طبی به آن‌ها پیشنهاد می‌شود.

گردنبند طبی نرم، گردنبند طبی سخت، گردنبند طبی نیمه سخت، گردنبند طبی فیلا دلفیا، گردنبند طبی برای آرتروز گردن همگی نمونه‌های گردنبند‌های طبی هستند که بنا بر نیاز می‌توان آن‌ها را تهیه نمود. مدل سخت گردنبند طبی از پلاستیک تهیه شده و به طور معمول پس از یک دوره استفاده از گردنبند تیتانیومی، گردن‌بند سخت تجویز می شود. نوع فیلادلفیا ظاهر خاصی دارد دارای قسمت جلویی و پشتی است که به کمک چسب‌های پارچه ای به یکدیگر متصل شده‌اند قسمت بالایی آن از فک محافظت نموده و قسمت پایین آن ستون فقرات را در بر میگیرد و از این مدل معمولا برای بیماری‌های حاد گردن استفاده می‌شود که می‌بایستی به صورت تمام وقت پس از تجویز پزشک استفاده شود. نوع نرم گردنبند طبی برای مواقعی استفاده می‌شود که گردن شما دارای مشکل زیادی نبوده است و  نیاز به کمی محافظت دارد. بنابراین شما باید نوع گردنبند خود را با توجه به مشکلی که دارید انتخاب نمایید.

چه مدت به پوشیدن ساپورت گردن نیاز است؟

مدت زمانی که باید از ساپورت گردن استفاده کنید به شرایط خاص شما بستگی دارد. برای درد متوسط گردن که به دلیل آسیب ناگهانی ایجاد نشده است، اغلب توصیه می شود بیش از یک هفته ساپورت گردن نپوشید. استفاده طولانی از این محصول می تواند باعث سفت شدن و ضعیف شدن عضلات گردن شود. اگر به دلیل درد جدی گردن یا آسیب دیدگی ناگهانی، ساپورت گردن می بندید، در مورد مدت زمان استفاده از آن با پزشک خود صحبت کنید.

ویژگی های گردنبند طبی

تركيبی از راحتی بالا به همراه کنترل گردن

توليد شده از فوم باکیفیت، با سختی متوسط و آستر طبيعی

فراهم كننده راحتی بالا با استفاده از پوشش نرم و ضد حساسیت

به راحتی باز و بسته می شود و قابل تنظيم است

دارای کیفیت مطلوب و قابل شستشو

قابل تنظیم برای تمامی سایزها

دلایل استفاده از گردنبند طبی

شما ممکن است به سه دلیل نیاز به استفاده از بریس گردن داشته باشید:

معمول ترین علت، تسکین درد دیسک گردن است. بریس گردن کمک می کند تا در حالی که بافت های نرم گردن شانس بهبودی دارند گردن وزن سر را نگاه دارد.

ممکن است بعد از جراحی ستون فقرات گردن و برای در یک راستا نگاه داشتن استخوان های گردن در هنگام بهبودی به بریس گردن نیاز داشته باشید.

اگر تصادف شدیدی کرده باشید، ممکن است به عنوان یک اقدام احتیاطی تا هنگامی که آسیب های احتمالی گردن را بتوان ارزیابی کرد روی گردن بریس گردن ببندند.

نحوه استفاده از گردنبند طبی

با بهتر شدن درد ممکن است هر روز قادر باشید گردنبند را برای مدت کوتاهی بردارید. این زمان افزایش خواهد یافت تا جایی که دیگر نیازی به گردنبند نداشته باشید. برای به گردن بستن گردنبند طبی نرم موارد ذیل را انجام دهید:

مستقیم به جلو نگاه کنید و چانه خود را در حالت موازی با کف زمین نگاه دارید

گردنبند را طوری که به گردن بچسبد دور گردن ببندید

بست ها یا چفت های گردنبند را در پشت گردن ببندید

مطمئن شوید که به راحتی می توانید نفس بکشید

اگر احساس می کنید که گردنبند خیلی تنگ است آن را باز کنید و دوباره به گردن ببند

اگر پوستتان به گردنبند حساسیت دارد بین گردنبند و پوست خود لایه ای پنبه/ پد پنبه ای بگذارید

نکته‌هایی برای استفاده از گردنبند طبی

خوابیدن

همیشه یقه خود را در تخت خواب بپوشید؛ مگر اینکه مشاور خلاف آن را به شما بگوید.

تخت خواب شما باید محکم باشد.

تنها از یک بالش با ضخامت کافی برای پشتیبانی از گردن خود (بدون خم کردن آن) استفاده کنید؛ مگر اینکه چیز دیگری توسط پزشک دستور داده شود.

اگر خوابیدن به پهلو برای شما دشوار است، به پشت بخوابید.

برای وارد شدن و خارج شدن از تختخواب، از تکنیک لوگ رول (تکنیک چرخیدن) استفاده نمایید. این روش، از پیچ خوردن سر و کمر شما پیشگیری می‌کند.

نشستن

هنگام نشستن پاهای خود را صاف روی زمین قرار دهید و صاف بنشینید و قرار دادن یک کوسن یا حوله لوله شده پشت کمر به پشتیبانی از کمر شما کمک می‌کند.

یک صندلی محکم و پشتی بلند را انتخاب کنید که از کمر شما پشتیبانی کند.

اگر به چیزی تکیه می‌کنید، لازم است سر شما نیز تکیه گاه داشته باشد.

از نشستن روی صندلی‌های کوتاه و نرم یا مبل‌ها، روی زمین، یا روی کیسه‌های غلات خودداری کنید.

شست و شو

با پوشیدن یقه خود، قادر به شستشوی بدن خود در حالت نشسته یا ایستاده هستید.

دوش گرفتن با گردنبند طبی امکان دارد اما توصیه می‌شود در آغاز، برای حمام کردن از دیگران کمک بگیرید. لازم است گردنبند پس از دوش گرفتن تعویض شود. بنابراین در این باره با پرستار خود صحبت کنید.

پرستار بخش، گردنبند شما را خارج کرده، گردن شما را تمیز می‌کند و آسترها را تعویض می‌نماید.

شستشوی مو برای کسانی که قادر به دوش گرفتن نیستند خوب است.

به خاطر داشته باشید که گردن بند طبی خود را بپوشید. از یک پوشش یا حوله برای جلوگیری از خیس شدن گردنبند طبی استفاده کنید.

روی صندلی بنشینید و کمر خود را به پشتی آن تکیه دهید تا بالش از گردن شما پشتیبانی کند اما سر شما باید بالاتر از بالش صندلی باشد و از شخصی برای شستن موهایتان کمک بگیرید.

لباس پوشیدن

از آن جا که ممکن است پوشیدن لباس زیر گردنبند باعث سایش پوست شما شود، از این کار اجتناب کنید.

لباس‌های شما باید راحت بوده و تنگ نباشند. ممکن است نیاز باشد یک سایز بزرگ تر بپوشید تا روی گردنبند شما جا بگیرد.

برای لباس پوشیدن روی یک صندلی یا تخت خواب بنشینید. در حالت ایستاده لباس بپوشید، زیرا به دلیل محدودیت دید، احتمال سقوط شما بیشتر خواهد بود.

ممکن است داشتن فردی برای کمک، برای شما مفید باشد.

از بلند کردن و حمل اشیاء سنگین خودداری کنید. تنها تا ۱ کیلوگرم وزن در هر دست را می‌توانید حمل کنید. یا باید برای حمل اشیا از دیگران کمک بخواهید.

هر وزنی را که حمل می‌کنید، نزدیک بدن خود نگه دارید.

سرگرمی و ورزش

از انجام هرگونه فعالیت شدید، به خصوص اگر شامل کشش یا فشار باشد، خودداری کنید.

درباره انجام ورزش‌های تماسی سنگین، مانند راگبی، فوتبال، نتبال، هاکی، اسب سواری و اسکی باید از مشاور اجازه بگیرید.

رانندگی

رانندگی با پوشیدن گردنبند طبی، غیرقانونی است؛ زیرا محدودیت حرکت در گردن، مانع دید کامل می‌شود.