آتل انگشت تن یار

158,000 تومان

آرنج بند اوپلون سماطب کد 2036

630,000 تومان %5
600,000 تومان

آرنج بند نئوپرن سماطب کد 2022

345,000 تومان %15
300,000 تومان

آرنج بند کشی سماطب کد 2027

200,000 تومان %11
180,000 تومان

آویز دست پارچه ای سماطب کد 3014

285,000 تومان %14
250,000 تومان

آویز دست پشت باز سماطب کد 3013

240,000 تومان %14
210,000 تومان

اسپیلنت انگشت سماطب

145,000 تومان %7
135,000 تومان

ساپورت دست

ساپورت طبی دست از نمونه وسایل ارتوپدی می‌ باشد و اغلب از این جهت مورد توجه مردم است که موجب تسکین درد ناحیه آسیب دیده دست می‌شود. این نوع ساپورت های طبی در انواع و اقسام مختلف در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی فروش تجهیزات پزشکی در دسترس عموم هستند. در ادامه با انواع ساپورت های طبی دست و کاربردهای آن آشنا می‌شویم تا در نهایت بتوانید بهترین انتخاب برای خرید داشته باشید.

ساپورت طبی دست، انواع و کاربردها

در این بخش با انواع متداول ساپورت های دست آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید:

1. آویز دست طبی

هر فردی ممکن است در اثر حادثه‌ ای دچار شکستگی در ناحیه دست شود. گچ گرفتن یکی از مشکلاتی است که در این شرایط باید با ان کنار آمد. در این مواقع یکی از راه‌ها برای آن استفاده از یک دست آویز مناسب است . آویز دست یکی از ابزارهای کمک رسان است. این مدل دارای یک پد بزرگ از آرنج تا مچ است که توسط دو بند به دور گردن محکم می‌شود. این آویز دارای یک بازوبند الحاقی برای جلوگیری از حرکت اضافی بازو و ساعد است تا از ایجاد درد شدید جلوگیری کند. آویز دست برای محافظت از ساعد و مچ دست شما بسیار مفید خواهد بود.

این وسیله برای کمک به درمان مواردی چون آسیب دیدگی، ضرب دیدگی، شکستگی و یا رگ به رگ شدن است که البته برای قرار دان زاویه‌ی آرنج در آن بهتر است که با پزشک مشورت شود. این وسیله با قرار دادن ساعد در آن و بی تحرک شدن دست، به بهبود سریع تر آن کمک می‌کند. همچنین درصورت گچ گرفتن، با انتقال وزن گچ به گردن در حمل آن کمک کرده و از اعمال فشار زیاد به مچ و استخوان ساعد که در نتیجه آن ایجاد درد شدید است، جلوگیری می‌کند. برای تولید آن از نئوپرین استفاده شده است. نئوپرن نام یک پارچه‌ی لاستیکی مصنوعی است که از پلیمرهای کلروپرن ساخته می شود. با وجود این که بسیار کم کشیده می‌شود ولی بسیار محکم بوده و پایداری بالایی دارد. در مورد شرایط نگهداری، این محصول را همیشه با آب سرد شسته و از فشردن آن هنگام آبکشی خودداری نمایید و از شستن آن به وسیله ماشین لباسشویی اجتناب نمایید.

2. شانه بند طبی

شانه منعطف ترین مفصل در بدن انسان است اما مفصلی است که بیشتر دچار آسیب دیدگی می‌شود. آسیب دیدگی شانه می‌تواند هنگامی ‌که شما در حال ورزش کردن هستید به علت زمین خوردن ناگهانی و حتی استفاده بیش از حد به وجود بیاید برخی از انواع آسیب دیدگی شانه عبارتند از گرفتگی، پیچ خوردگی، پارگی روتاتور، کاف، دررفتگی شانه یا ناپایداری شانه. اگرچه استفاده از کمپرس یخ و استراحت کردن می‌‌تواند به کاهش التهاب کمک کند و از بیشتر شدن آسیب دیدگی جلوگیری نماید استفاده از یک بریس مخصوص شانه می‌تواند به شما کمک کند به انجام فعالیت‌های روزمره خود بپردازید. استفاده از بریس در محافظت بیشتر از شانه و کاهش میزان حرکات شانه در زمان بهبود بسیار موثر است. بریس علاوه بر آن که به بهبود شانه کمک می‌‌کند به نحوی طراحی شده است که قابلیت حرکتی و عملکرد شانه را بهبود ببخشد.

شانه بند یا کتف بند طبی بدون ایجاد محدودیت در حرکات مفصل شانه، برای دردهای ناشی از گرفتگی و کشیدگی عضلات سرشانه و بازو مناسب است. انواع این محصولات در طرح‌ها و قیمت‌های مختلف را می‌توانید در فروشگاه اینترنتی آسان مد بیابید. درد شانه تجربه‌ ای بسیار رایج بین عموم افراد است. این درد می‌تواند خطرات جدی مانند حملات قلبی و مشکلات کبدی برای سلامت فرد به همراه داشته باشد. تعیین دقیق علت درد شانه موضوعی دشوار است. افرادی که مبتلا به درد شانه هستند بهتر است که دلایل احتمالی و اقدامات پیشگیرانه را بدانند. کتف بند علاوه بر محافظت از مفصل شانه و بازو، با ایجاد گرما می تواند بعنوان یک وسیله کمک درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

3. آتل انگشت طبی

انگشت دست از نظر آسیب‌پذیری بسیار عضو حساسی به حساب می‌آید. مشکلاتی از قبیل روماتیسم، پوکی استخوان، جراحت و ... باعث گرفتگی عضلات و دردهای مزمن در این ناحیه خواهد شد. بعضی از  این دردهای مزمن با استراحت کوتاه‌ مدت و عدم وارد کردن فشار به انگشت‌ها درمان می‌شوند. اما در بسیاری موارد دیگر، استفاده از آتل انگشت دست برای بازگشت سلامتی ضروری است. این محصول به دلیل آن که بر روی تاندون‌های انگشت فشار وارد می‌کند، این ناحیه را محکم نگاه می‌دارد. در نتیجه این بی‌حرکت ماندن، جوش خوردن استخوان آسیب‌دیده و التهاب آن با سرعت شگفت‌آوری بهبود خواهد یافت.

این وسیله باید توسط پزشک یا متخصص امور درمانی روی بدن بیمار بسته شود جهت حفظ رعایت بهداشت حداقل هفته‌ای یک بار این وسیله را با آب سرد و صابون شسته و در دمای معمولی خشک نمایید. اگر بیمار دچار اختلال حسی می باشد، هر روز پوست بیمار را کنترل کنید تا دچار زخم یا کبودی نشود. موارد استفاده این محصول عبارتند از: شکستگی، در رفتگی و ضربدیدگی انگشتان دست و پا، پس از عمل جراحی انگشتان دست و پا، پارگی و کشیدگی تاندون و لیگامان

4. آرنج بند طبی

مفصل آرنج شامل قسمت تحتانی استخوان بازو و قسمت فوقانی استخوان های ساعد می باشد. کپسول مفصلی و رباط های متعددی جهت حمایت از این مفصل وجود دارد. در بیشتر کارهای روزمره و در بسیاری از ورزش ها (مانند ورزش های رزمی، والیبال، هندبال) این مفصل به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و دارای تحرک بالای می باشد. مشکلات آرنج درد، محدودیت در حرکت و تورم است. استفاده از آرنج بندهای طبی به حل این مشکلات کمک شایانی می نماید.

بریس یا آرنج‌ بند طبی روند بهبود آسیب‌ دیدگی را تسریع می‌کند و از وارد شدن آسیب‌های بیشتر به آرنج جلوگیری می‌کند. به علاوه بستن آرنج‌ بند بسیار بهتر از تزریق داروهای حاوی استروئید و مسکن است؛ درست است که این داروها التهاب، ورم و درد دور مفصل را تا حدی برطرف می‌کنند، اما اثر آن ها موقتی است؛ حال آن که آرنج‌بند عضلات را شل می‌کند و تسکین می‌دهد.

بستن آرنج‌ بند طبی برای مراقبت پس از جراحی دو عمل متداول تثبیت استخوان و آزادسازی بافت نرم توصیه می‌شود. پزشکان همواره توصیه می‌کنند که آرنج‌ بند طبی پس از جراحی تثبیت استخوان، به ویژه برای درمان آسیب‌ دیدگی‌های جدی مانند شکستگی‌های دیستال استخوان بازو، سر استخوان زند زبرین و زائدۀ کرونوئید بسته شود. آرنج‌ بند طبی که برای مراقبت پس از جراحی آزادسازی بافت نرم بسته می‌شود، به گونه‌ ای طراحی شده است که حرکاتی را که برای پایداری مفصل خطرناک است، محدود کند. آرنج‌ بند انجام دادن حرکات فعال و غیرفعال را پس از عمل برای بیمار ممکن می‌سازد و فشار را از روی بافت نرم برمی‌دارد. آرنج‌ بند طبی دامنه حرکتی به دست آمده در اتاق عمل را حفظ می‌کند.

فواید ساپورت های طبی دست

حفاظت از ناحیه آسیب دیده دست

کاهش فشار روی آسب‌دیدگی ایجاد شده

ایجاد محدودیت برای ناحیه آسیب دیده دست و ثابت نگه داشتن آن در طول فرآیند درمان و کاهش درد

سرعت بخشیدن و تسهیل فرآیند بهبود بعد از جراحی یا صدمه دیدن ناحیه آسیب دیده دست

کمک به درمان پیچ خوردگی مفاصل و شکستگی‌ استخوان‌ها

کاهش التهاب عصب منتقل شده از ناحیه آسیب دیده دست به عضو مرتبط با آن

ثابت نگه داشتن مفصل و بهبود بخشیدن به ورم و آماس بعد از جراحی

کمک به رفع رگ به رگ شدگی در اثر پیچ خوردن مفصل

درمان کشیدگی‌های مکرر

کمک به روند درمان

نکات انتخاب و خرید ساپورت طبی مناسب دست

اندازه مناسب، نوع و جنس ساپورت طبی دست از مهم‌ترین معیارهایی است که باید هنگام خرید مورد توجه قرار گیرند. از آن جایی که میزان راحتی و محافظت این نوع ساپورت ها با یکدیگر متفاوت است متخصصان توصیه می‌کنند هنگام انتخاب ساپورت طبی دست مناسب، علاوه بر در نظر گرفتن نیاز بیمار باید چند نکته نیز مورد توجه قرار گیرد:

1. پوشش داخلی

پوشش داخلی ساپورت طبی دست، یعنی میزان راحتی و نرم بودن آن باید در نظر گرفته شود. ترجیح بیمار، بیماری وی و نوع فعالیت‌ها و ضرورت زندگی او تعیین کننده این موضوع می‌باشد.

2. ماده تشکیل دهنده پوشش داخلی

برخی مواد هوا را راحت‌تر عبور می‌دهند. بهترین و پرکاربردترین این مواد شامل جیر نرم، نخ پنبه یا پنبه، پارچه کشباف و پلی استر می‌باشد و هریک مزیت خاص خود را دارند.

3. نحوه بسته شدن ساپورت طبی دست روی ناحیه آسیب دیده

چسب مخصوص یا بست قلاب‌دار موجب ثابت نگه داشتن ساپورت طبی دست می‌شوند. تعداد این بست‌ها بین یک تا سه عدد متغیر می‌باشد. در این مورد نیز ترجیح بیمار و ضروریات درمان تعیین کننده هستند.

4. قیمت ساپورت طبی دست

از دیگر موارد قیمت ساپورت طبی دست است که باید در نظر گرفته شود. امروزه این محصولات با قیمت‌های متفاوتی در بازار موجود هستند که با توجه به نوع آن ها، جنس، کیفیت ساخت، برند و شرکت سازنده قیمت هر محصول با دیگری متفاوت است.

فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی آسان مد امکان خرید آنلاین انواع ساپورت های طبی دست از برندهای معتبر بازار را با بهترین قیمت فراهم کرده است. تمامی بریس‌های مچ دست داری گارانتی اصلی شرکت سازنده می‌باشند. به منظور خرید ساده‌تر و سریع‌تر امکان فیلترینگ محصولات میسر شده است. همچنین امکان مقایسه انواع این محصول را خواهید داشت.