آرنج بند اوپلون سماطب کد 2036

ویژگی‌های محصول
  • برند: سماطب (samateb)
  • کد محصول: 2036
  • کشور سازنده: ایران
  • سایزبندی: free size
  • محل کاربرد: آرنج
  • ضمانت: اصالت و سلامت فیزیکی کالا
  • جنس: نئوپرن پولیشی (اوپلون)
  • نوع عملکرد: دارای 2 فنر فلزی جهت ساپورت بیشتر مفصل آرنج
  • کاربرد: آرنج ضعیف، کشیدگی تاندون و کشیدگی لیگامان
تولید کننده: سماطب پاکان
*

قیمت فروش عمده و جزئی متفاوت می باشد.

گارانتی کیفیت و اصالت کالا
630,000 تومان %5
600,000 تومان
قیمت مناسب تر سراغ دارید؟

ارسال به سراسر کشور

پیک، تیپاکس، باربری

پشتیبانی 24 ساعته 7 روز هفته

تضمین کیفیت

امکان عودت کالا تا 7 روز

پرداخت های متنوع

درگاه آنلاین، کارت به کارت

مفصل آرنج و مشکلات آن

آرنج یکی از مفصل‌های بالا تنه انسان است که احتمال خشک و سفت شدن آن پس از آسیب‌ دیدگی بسیار بالا است. برای آن که از بروز چنین عوارضی جلوگیری شود، بریس و آرنج‌ بند طبی در مرحله توانبخشی پس از آسیب‌ دیدگی بسته می‌شود. مزیت آرنج‌ بند - نسبت به آتل یا گچی که در سال‌های گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت - این است که بیمار با وجود بستن آرنج‌ بند می‌تواند مفصل را تا حدی حرکت دهد. ویژگی خاص آرنج‌ بند طبی این است که توانایی کششی مفصل را حفظ می‌کند و در عین حال در برابر فشارهای فیزیکی مختلف از آرنج محافظت می‌کند. آرنج‌ بند طبی از طریق محدود کردن فعالیت‌های چرخشی، از خمش ـ کشش شدید مفصل که می‌تواند پس از آسیب‌ دیدگی خطرناک باشد، جلوگیری می‌کند.

بریس، ارتز یا آرنج‌ بند طبی روند بهبود آسیب‌ دیدگی را تسریع می‌کند و از وارد شدن آسیب‌های بیشتر به آرنج جلوگیری می‌کند. به علاوه بستن آرنج‌ بند بسیار بهتر از تزریق داروهای حاوی استروئید و مسکن است؛ درست است که این داروها التهاب، ورم و درد دور مفصل را تا حدی برطرف می‌کنند، اما اثر آن ها موقتی است؛ حال آن که آرنج‌ بند عضلات را شل می‌کند و تسکین می‌دهد.

مواردی که می‌تواند باعث درد آرنج شود 

یکی از شایع ترین و مرسوم ترین شرایطی که می تواند بر بازو تأثیر بگذارد، آرتروز آرنج است که به اشکال زیادی رخ می دهد و از استفاده از ارتز آرنج سود برای کاهش درد آن سودمند است. انواع مختلف آرتروز شامل موارد زیر است:

روماتیسم مفصلی

آرتریت پسوریازیس

ورم مفاصل

آرتریت واکنشی، همچنین به عنوان بیماری ریتر شناخته می شود

این عوارض به طور معمول باعث ایجاد درد در مفصل آرنج، کاهش دامنه حرکت و التهاب می شوند.

آرنج بند طبی

عملکرد آرنج تابع دست است، به این معنی که آرنج دست و انگشتان را در فاصله های دلخواه از بدن قرار می دهد. برای حرکت دادن دست دو نوع حرکت لازم است. آرنج‌ بند طبی به افزایش و بازیابی دامنه حرکتی در مراحل مختلف بهبود عارضه کمک می‌کند. همچنین آرنج‌ بند از مفصل در برابر آسیب‌ دیدگی‌ های بیشتر محافظت می‌کند.

این نوع بریس انجام دادن حرکت در یک دامنه حرکتی کنترل شده را ممکن می‌سازد. بریس محدود کننده اجازه انجام حرکات فعال و غیرفعالی را می‌دهد که در دامنه کششی و خمشی مطلوب قرار دارند. در عین حال پرونیشن و سوپینیشن را در صورت لزوم می‌توان با استفاده از دسته مخصوص متصل به آرنج‌ بند کنترل کرد.

آرنج‌ بند طبی، حرکت زود هنگام مفصل را پس از جراحی یا آسیب‌ دیدگی امکان‌ پذیر می‌سازد؛ حرکت را می‌توان با توجه به نوع جراحی یا آسیب‌ دیدگی آرنج تنظیم کرد.

انواع آرنج بند سماطب

آرنج بند کشی

این آرنج بند به دلیل جنس کش بافتی که دارد یک نگهدارنده مناسب برای ماهیچه دست و آرنج جهت جلوگیری از خونریزی و آسیب های احتمالی در بیماران هموفیلی است. این آرنج بند ضمن جلوگیری از حرکات اضافی آرنج باعث گرم نگهداشته شدن آن نیز می شود به همین جهت بسیاری از ورزشکاران هنگام انجام فعالیت های ورزشی برای جلوگیری از ضرب دیدگی از آن استفاده می کنند.

آرنج بند نئوپرن

استفاده از یک پد پشتی جهت ایجاد حس نرمی استفاده از این آرنج بند را آسان تر کرده است.  از آرنج بند نئوپرن در درمان التهاب اپی کندیل های داخلی و خارجی بازو، پیشگیری و درمان التهاب استخوان برجسته پشت آرنج و همچنین کمک به بازسازی لیگامان های آسیب دیده مورد استفاده قرار می گیرد. این آرنج بند در هفت سایز مختلف ارائه شده و دارای یک سگگ جهت تنظیم فشار مناسب است.

آرنج بند اوپلون

این آرنج بند تک سایز و تک رنگ است. وجود اوپلون در آرنج بند باعث استحکام بیشتر در بافت آن شده، همچنین وجود نوار تنظیم اندازه و سگگ مقاوم برای کشش و بستن شدن در آن به کار رفته است.

آرنج بند اوپلون سماطب

مفصل آرنج شامل اولناهومرال، رادیوهومرال ومفصل رادیواولنار فوقانی می باشد. لیگامان های زیادی کپسول مفصلی را احاطه کرده اند. مفصل آرنج یک لولای ساده است که شامل هومروس، اولنا و رادیوس است. استخوان های هومروس و اولنا یک زاویه تشکیل می دهند که زاویه حمل نامیده می شود. زاویه حمل در حالت نرمال بین 10 تا 15 درجه است، البته در خانم ها به طور میانگین نسبت به آقایان بیشتر است.

بستن آرنج‌ بند طبی عموماً در تروماتولوژی و برای درمان خشکی مفصل توصیه می‌شود. از آرنج‌ بند طبی می‌توان هم به عنوان درمانی نگهدارنده و محافظه‌ کارانه و هم در درمان توانبخشی پس از عمل استفاده کرد.

استفادۀ مکرر از ابزار دستی یا حتی کار مداوم با رایانه باعث ملتهب شدن تاندون سمت خارجی آرنج می‌شود. التهاب تاندون موجب می‌شود که عارضه تنیس آرنج‌ بازان به تدریج شروع شود؛ درد آرنج در این مرحله جزئی است. ادامه دادن حرکات آسیب زننده و وارد شدن تنش مداوم به آرنج باعث پارگی تاندونی می‌شود که استخوان را به عضلات ساعد متصل می‌کند، درد حاد در نتیجه پاره شدن تاندون به درد مزمن تبدیل می‌شود.

آرنج بند اوپلون سماطب در هنگام آسیب دیدگی و ضربه و همچنین گرفتگی بخش های عضلانی و لیگامان ها بسیار مفید است و قابلیت استفاده در زمان طولانی تر را دارد. در ورزشکاران یا مشاغلی که کارهای سنگین با دست و ساعد خود انجام می دهند  برای پیشگیری از آسیب های احتمالی بکار می رود. مواد بکار برده شده در آرنج بند شرکت سماطب پاکان از بهترین مواد موجود دربازار تهیه شده و ضد حساسیت می باشد. آرنج بند اوپولون سماطب برای ایجاد گرما و کشش در قسمت ساعد و آرنج باعث کاهش فشار و درد در این نواحی می شود. این محصول همچنین برای گرم نگه داشتن عضو آسیب دیده و یا برای جلوگیری از احتمال آسیب های احتمالی نیز بکار می رود.

آرنج بند اوپلون سماطب این خطرات را کاهش می‌دهد و با کاهش دادن فشار روی تاندون از ساییدگی بیشتر جلوگیری می‌کند. همچنین این آرنج‌ بند طبی نیروهای انقباضی را در سراسر ساعد پخش می‌کند تا آسیب‌ دیدگی سریع‌ تر بهبود پیدا کند. آرنج بند اوپلون یکی از محصولات سماطب پاکان می باشد. این محصول تک سایز و به رنگ مشکی می باشد. در ناحیه خم آرنج بند اوپلون بافت مضاعف برای استحکام بالاتر دارد. نوار تنظیم اندازه با سگک مقاورم جهت کشش و بسته شدن در آن تعبیه شده است. همچنین در قسمت بالا دارای برچسبی مطمئن و ایمن می باشد.

کاربردهای آرنج بند اوپلون سماطب

مناسب برای استفاده طولانی مدت و برای ضرب دیدگی و تروما

مناسب برای محافظت از مفصل آرنج

محافظت در هنگام فعالیت های ورزشی

مناسب برای ضعیف شدن لیگامان های آرنج

پیشگیری و درمان التهاب آرنج و بازو

خصوصیات آرنج بند اوپلون سماطب

برای همه سایزهای دست طراحی شده است

تهیه شده از پارچه اپلون تایوانی که موجب تک سایز شدن محصول گردیده است

نوار تنظیم اندازه با سگک مقاورم جهت کشش و بسته شدن

نحوه استفاده از آرنج بند اوپلون سماطب

دست را درون ساپورت ببرید.

به سمت آرنج بکشید.

خرید آرنج بند اوپلون سماطب

فروشگاه اینترنتی آسان مد فعال در حوزه فروش انواع تجهیزات ارتوپدی اقدام به فروش آرنج بند اوپلون سماطب کرده است. این محصول با برگرفته از بهترین مواد اولیه ساخت ایران بوده و در انواع گوناگون عرضه می گردد. ارتز بی حرکت کننده آرنج تن یار به صورت اینترنتی از طریق این سایت امکان پذیر است.

جهت خرید آرنج بند اوپلون سماطب از سایت آسان مد از طریق بخش ساپورت دست اقدام نمایید. ارتز بی حرکت کننده آرنج ساخت شرکت تن یار بوده که با استفاده از بهترین مواد اولیه تولید و به بازار عرضه می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه خرید آرنج بند اوپلون سماطب و اطلاعات بیشتر از محصول، همکاران ما در آسان مد آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند.

سایزبندی آرنج بند اوپلون سماطب

این محصول به صورت free size ارائه شده است.

زمان استفاده از آرنج بند اوپلون سماطب

در صورتی که با تجویز پزشک ارتوپد از این ارتز استفاده می‌کنید، با توجه به نظر ایشان عمل نمایید.

در غیر این صورت از این محصول در تمام ساعاتی که بیدار هستید استفاده نمایید.

مدت استفاده از آرنج بند اوپلون سماطب

در صورتی که با تجویز پزشک ارتوپد از این ارتز استفاده می‌کنید، با توجه به نظر ایشان عمل نمایید.

در غیر این صورت از این محصول حداقل به مدت ۸ هفته معادل ۲ ماه استفاده نمایید.

نحوه شستشوی آرنج بند اوپلون سماطب

جهت شستشوی این محصول از آب سرد و مایع شستشوی رقیق استفاده نمایید.

محصول را درون ماشین لباسشویی قرار نداده و با دست مورد شست و شو قرار دهید.

مشخصات محصولات
نام ویژگیمقدار ویژگی
برندسماطب
کشور سازندهایران