درجه تب دهانی دیجیتال

135,000 تومان
عدد

درجه تب دهانی دیجیتالی

درجه تب دهانی یا دماسنج طبی حدود 15 سانت است که سر آن فلزی حاوی الکل رنگی یا جیوه می باشد که به مخاط یا دیگر اعضای بدن متصل میکنند تا با دمای بدن انبساط و انقباض مایع درون آن درجه حرارت بدن را به ما نشان دهد.

انواع درجه تب

درجه تب ها به چهار نوع شیشه ای , دیجیتالی , نواری پیشانی و داخل گوشی تقسیم می شوند.

نوع شیشه ای دهانی آن در بیمارستانها , مراکز درمانی و مطب ها کاربرد دارد,بدین صورت که سر فلزی آن زیر زبان در مدت حدود سه دقیقه قرار می گیرد و سپس خارج و سطح الکل یا جیوه درجه دمای بدن را نشان می دهد.نوع دیگر درجه شیشه ای رکتال است که سر فلزی آن کوتاه و ضخیم تر است و برای کودکان که اجازه درجه تب دهانی را نمی دهند استفاده می شود بدین صورت که حدود دو سانت به مدت سه دقیقه داخل مقعد کودک یا نوزاد قرار می گیرد سپس خارج و درجه دمای بدن به دست می آید.

درجه تب دیجیتال نیز به مانند شیشه ای در زیر زبان قرار گرفته و پس از حدود سه دقیقه به طور خودکار درجه حرارت بدن را نمایش می دهد.

درجه تب نواری پیشانی نوع ساده از دماسنج ها هستند که بیشتر برای کسانی که نمیتوانند نوع شیشه ای یا دیجیتالی را بخوانند استفاده می شود.بدین صورت که آنرا به پیشانی چسبانده و عدد درجه حرارت بدن را نشان می دهد , به علت دقیق نبودن و خطا در این درجه تب معمولا نیم درجه به عدد آن اضافه میکنند.

درجه تب داخل گوشی در مجرای گوش کودکان قرار میگیرد.این درجه تب محفظه الکل یا جیوه را ندارد و سرعت عمل آن نیز بیشتر است و در مدت حدود سی ثانیه عدد درجه حرارت بدن روی صفحه دیجیتال آن نمایش داده می شود.این نوع درجه تب در بزرگسالان کاربرد ندارد.

درجه حرارت بدن با توجه به ساعات شبانه روز بین 36 و 37/5 متغیر است و بالاتر یا پایین تر از آن می تواند خطرناک باشد.بیشترین درجه حرارت بدن بین ساعت 3 تا 8 بعد از ظهر و کمترین صبح ها هنگام بیدار شدن است.مثلا دمای 37/5 درجه در هنگام بیدار شدن صبح تب محسوب می شود ولی در بعد از ظهر نرمال است.

واحد فروشعدد
تعداد در هر واحد10 عدد

محصولات پیشنهادی

خریداران این محصول، محصولات زیر را هم خریده‌اند

چسب حصیری 5cm

1,600,000 تومان
واحد فروش کارتن شامل 160 عدد

دستکش نایلونی متوسط

600,000 تومان
واحد فروش کارتن شامل 100 بسته

نوارقندخون Esey Gluco

60,000 تومان
واحد فروش بسته شامل 50 عدد

فشارسنج دستی با گوشی

175,000 تومان
واحد فروش بسته شامل 1 دستگاه
محصولات مرتبط