چسب اتوکلاو سلامت سازان

ویژگی‌های محصول
  • برند: سلامت سازان
  • کشور سازنده: ایران
  • کاربرد: برای چک انجام مراحل استرلیزاسیون در دستگاه های اتوکلاو
  • کلاس بندی: دارای نشانگر کلاس یک
  • منطبق با استانداردهای پزشکی
  • بدون لاتکس و سرب
  • قابل استفاده در انواع دستگاه اتوکلاو
  • با چسبندگی قوی
  • با تغییر رنگ مناسب
*

قیمت فروش عمده و جزئی متفاوت می باشد.

گارانتی کیفیت و اصالت کالا
32,000 تومان
قیمت مناسب تر سراغ دارید؟

ارسال به سراسر کشور

پیک، تیپاکس، باربری

پشتیبانی 24 ساعته 7 روز هفته

تضمین کیفیت

امکان عودت کالا تا 7 روز

پرداخت های متنوع

درگاه آنلاین، کارت به کارت

چسب اتوکلاو (Autoclave Monitor Tape)

نوار چسب اتوکلاو یا چسب ok یا تست ok دارای اندکتورهای بی رنگی می باشد که در دمای بالای ۱۲۰ درجه سانتی گراد و در زمان و میزان رطوبت مناسب در دستگاه اتوکلاو به رنگ تیره ی مشکی یا قهوه ای تبدیل می شود. تغییر رنگ همان طور که در قبل در توضیحات کوتاه اشاره شد تاییدی بر نحوه اجرای عملیات استرلیزه کردن ابزار در محیط CSR می باشد و به هیچ عنوان نشان دهنده استرلیزه بودن ابزار نیست. کاربرد دیگر این تغییر رنگ مشخص کردن و تمایز ابزار یا وسایل استرلیزه شده از غیر استریل شده در مرکز سی اس آر می باشد.

چسب تست اتوکلاو سلامت سازان

اتوکلاودستگاهی است که با استفاده ازبخاربرای استریل کردن تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی درفشار و دمای بالا به کار می رود.با قرار دادن وسایل پزشکی در اتوكلاو، طى زمان مورد نظر، اين وسایل حرارت داده شده و استريل و ميكروب زدايى می شوند

چسب تست اتوکلاو سلامت سازان به منظور تشخیص بسته های استریل شده از غیر استریل در چرخه استریل بخار کاربرد دارد. این نوار مناسب برای انواع مختلف بسته بندی (شان یا کرپ) می باشد. تغییر رنگ به تیره نشانه طی شدن سیکل استریل بخار است. بدین ترتیب مقداری نوار چسب تست اتوکلاو سلامت سازان داخل بسته های حاوی وسایل پزشکی قرار داده می شوند و پشت نوار تاريخ و شيفت و شماره اتوكلاو نوشته می شود، تست های اتوکلاو پس از استريليزاسيون تغيير رنگ داده و مشخص کننده صحت عمل ميكروب زدايى است.

چسب اتوکلاو سلامت سازان دارای نشان گر کلاس یک می باشد. این نشان گر درواقع تأییدی برانجام فرآیند استرپلیزاسیون است و نه صحت آن، و تنها بسته هایی را که تحت فرآیند استرپلیزاسیون قرار گرفته اند از دیگر بسته هامشخص می کند. چسب اتوکلاو سلامت سازان از بهترین چسب های تولید داخل بوده و قابل رقابت با محصولات خارجی است. هر چسب به منظور جلوگیری از خطا به طور جداگانه داخل پلمب قرار می گیرد.

روش های استفاده از چسب تست اتوکلاو سلامت سازان

1. روش بیولوژیک تست اتوکلاو

در این روش زمان بر ما از ویال های حاوی باسیلوس استئاروترموفیلوس استفاده می کنیم. این ویال ها رو در اتوکلاو می گذاریم و پس از زمان تعیین شده ویال را دراورده و بافشار کمی با نوک انگشت ، نگهدارنده اسپور درون ویال را درون محیط بلاد آگار شکسته و درون انکوباتور قرار می دهیم و پس از ۱۲ ساعت و ۲۴ ساعت و ۴۸ ساعت تغییر رنگ ان را بررسی می کنیم. عدم تغییر رنگ نشان دهنده خاصیت استریل کنندگی اتوکلاو می باشد و در صورت تغییر رنگ اتوکلاو قادر به استریل کنندگی نمی باشد.

2. روش شیمیایی تست اتوکلاو

استفاده از نوارچسب مخصوص اتوکلاو که حاوی اندیکاتور حساس به حرارت مورد نظر هست که در صورت سالم بودن اتوکلاو و رسیدن به دمای مورد نظر به رنگ قهوه ای یا مشکی تغییر رنگ می دهد. این روش باعث صرفه جویی در انرژی، زمان و وقت می شود.

ویژگی های چسب تست اتوکلاو سلامت سازان

چسب تست اتوکلاو سلامت سازان نواری چسبنده است که در اتوکلاو کردن (گرم کردن) استفاده می‌شود.

چسب تست اتوکلاو سلامت سازان با قرار گرفتن در معرض حرارتی که معمولا در جریان استرلیزاسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد تغییر رنگ می‌دهد. این حرارت معمولا در یک اتوکلاو بخار ۱۲۱ درجه‌ی سانتی گراد است اما توان تحمل افزایش دما تا ۱۳۴ درجه را نیز در بعضی از اتوکلاو‌ها دارد.

چسب تست اتوکلاو سلامت سازان به عنوان یک نشان گر در اتوکلاو بخار مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای استفاده در محیط‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی بسیار مناسب است.

چسب تست اتوکلاو سلامت سازان به صورت حساس به فشار و چسبنده طراحی شده است که بتواند به تمامی انواع پوشش‌ها بچسبد تا بسته در طول استرلیزاسیون مطمئن باقی بماند و بتواند در تماس مستقیم با لایه باشد.

چسب تست اتوکلاو سلامت سازان برای استفاده در سیستم‌های مانع استریل انعطاف پذیر مانند کیسه‌های در بسته ساده و روکش دار طراحی شده است، هر چند این نوارها قابلیت چسبیدن به سطوح دیگر از جمله لینن را نیز دارند.

چسب تست اتوکلاو سلامت سازان نشانگری شیمیایی دارد که تایید می‌کند این نوار در فرآیند استرلیزاسیون حضور داشته است.

 خطوط مورب سیاه بعد از گذشت ۱۰ دقیقه در دمای ۱۲۱ درجه‌ی سانتی گراد و یا ۲ دقیقه در دمای ۱۳۴ درجه سانتی گراد در یک استرلیزه کننده‌ی بخار ظاهر می‌شوند.

در چسب اتوکلاو از دو نشانگر شیمیایی استفاده شده است:

۱) نوار TSIبر سه عامل زمان، بخار و دما نظارت می کند.

۲) برچسب SteriRecordامکان ثبت تاریخ سترون سازی، نام فرد سترون کننده و نام محیط کشت بر روی این برچسب وجود دارد.

محل های کاربری چسب تست اتوکلاو سلامت سازان

بیمارستان ها

مراکز درمانی پزشکی

آزمایشگاه ها

دندان پزشکی

استفاده از محیط کشت تلقیح شده باکتری ها

محیط کشت تلقیح شده توسط یک کوکسی G+، یک باسیل G–در اتوکلاو قرار داده می شود

پس از پایان کار از محیط های مذکور یک ساب کالچر داده می شود. هرگونه رشد میکروب نشانه اتوکلاو نامناسب می باشد.

این کنترل هفته ای یک بار توصیه می شود.

ویال محتوی اسپور باسیلوس استئاروترمو فیلوس در بین سایر وسایل قرار داده می شود و پس از پایان اتوکلاو، ویال روی محیط کشت بلاد آگار شکسته می شود. در صورت رشد این باسیلوس اتوکلاو مناسب نمی باشد.

مشخصات محصولات
نام ویژگیمقدار ویژگی
واحد فروشکارتن
تعداد در هر واحد48 عدد

محصولات پیشنهادی

خریداران این محصول، محصولات زیر را هم خریده‌اند

محصولات مرتبط