گچ فایبر گلاس 5 اینچ

*

قیمت فروش عمده و جزئی متفاوت می باشد.

گارانتی کیفیت و اصالت کالا
56,000 تومان
قیمت مناسب تر سراغ دارید؟

ارسال به سراسر کشور

پیک، تیپاکس، باربری

پشتیبانی 24 ساعته 7 روز هفته

تضمین کیفیت

امکان عودت کالا تا 7 روز

پرداخت های متنوع

درگاه آنلاین، کارت به کارت

درمان عضو آسیب دیده با گچ گرفتن

گچ گیری یا استفاده از آتل و اسپلینت یكی از راه حل های بسیار موثر در درمان بسیاری از بیماری ها و آسیب های اندام است. با این حال مانند هر درمان دیگری استفاده از آنها ممكن است همراه با بروز عوارضی باشد. با آگاهی از این عوارض میتوانیم بطور موثرتری از آن ها پیشگیری كنیم. وقتی اندامی در گچ یا آتل قرار دارد بروز علائم زیر نشانه خطر است:

• افزایش درد یا تورم اندام و احساس سفت شدن گچ یا آتل
• احساس بیحسی یا سوزن سوزن شدن در دست یا پا به علت فشار گچ یا آتل
• احساس سوزش در پوست زیر گچ
• تورم دست یا پا كه در پایینتر از محل گچ یا آتل قرار دارد
• از دست دادن توانایی حركت انگشتان دست یا پا

این علائم می توانند نشانه فشار بیش از حد گچ بر روی اندام باشند. این فشار اگر از حدی بیشتر شود بسیار خطرناك بوده و میتواند مانع خون رسانی به اندام و سیاه شدن آن شود. با انجام یك آزمایش ساده می توان مشخص كرد كه آیا گچ بیش از اندازه سفت بوده و به عروق اندام فشار وارد می كند یا خیر. برای این كار با انگشت شست و سبابه دست سالم، ناخن یكی از انگشتان اندامی را كه در گچ است فشار میدهیم تا رنگ آن از صورتی به سفید تغییر یابد. با رها كردن ناخن باید رنگ آن مجددا و به سرعت از سفید به صورتی برگردد. در صورتی كه این بازگشت رنگ به كندی صورت گیرد نشانه اختلال عروقی اندام است.

انواع گچ جهت درمان عضو آسیب دیده:

1. گچ معمولی یا پاریس
2. گچ فایبرگلاس

گچ های معمولی از یک لایه کتان محکم (Plaster Of Paris) تشکیل شده اند که با استفاده از دکستروز یا نشاسته سفت تر شده و این مجموعه هم با کلسیم سولفات نیمه هیدراته اشباه شده است. زمانی که به این مجموعه آب اضافه شود کلسیم سولفات نیمه هیدراته برای کریستالیزه شدن یک مولکول آب جذب می کند و تبدیل به کلسیم سولفات هیدراته می شود.این واکنش یک واکنش گرمازا می باشد لذا مقدار زیادی گرما تولید می شود:
Caso4.H2o +H2o=>4So4+Heat
پس از این واکنش و اضافه کردن آب، گچ پاریسی تبدیل به توده ای هموژن و سنگ مانند می شود و عضو را بی حرکت می کند.

گچ فایبر گلاس سایز 5اینچ چیست؟ ( Fiberglass plaster 5 inch )

گچ فایبرگلاس 5 اینچی که به آن گچ پلاستیکی هم میگویند ماده ای است که از آن برای گچ گیری (Casting) اندام آسیب دیده استفاده می شود. می دانیم که یکی از راه های بیحرکت کردن شکستگی ها و دیگر آسیب های اندام استفاده از گچ گیری است. در عمل گچ گیری اطراف اندام با لایه هایی از گچ پوشانده می شود و به این ترتیب یک قالب سفت و محکم در اطراف اندام تشکیل شده که مانع از حرکت آن و در نتیجه مانع از حرکت استخوان ها میشود. این قالب در عمل مانند یک اسکلت خارجی عمل می کند، یعنی همان خاصیتی که در جانداران سخت پوست وجود دارد. جنس قالبی که در اطراف اندام درست می شود معمولا از گچ است و به همین خاطر به آن قالب گچی (Plaster cast) یا به اختصار گچ می گویند. پس در واقع ساختمانی که در اطراف اندام ایجاد میشود قالب (Cast) نام دارد. در زبان انگلیسی بی حرکت کردن اندام با این قالب را قالب گیری (Casting) می گویند ولی در زبان فارسی لفظ گچ گیری برای آن معمول شده است. امروزه استفاده از گچ (Plaster) برای درست کردن این قالب ها به تدریج کمتر شده و جای خود را به فایبرگلاس داده است.

فایبرگلاس یک ماده کامپوزیت (Composite) بوده که از فیبرهای شیشه و یک رزین تشکیل شده است. این ماده در عین سبکی بسیار مقاوم بوده و به همین علت جانشین مناسبی برای گچ است. برای استفاده در پزشکی فایبرگلاس بصورت نوارهایی با عرض های متفاوت تهیه می شود و پزشک معالج با پیچاندن این نوارها به دور اندام یک قالب محکم و سبک را در اطراف آن ایجاد می کند.

مزایای استفاده از باند گچی فایبرگلاس سایز 5 اینچ ارتوپدی

• ثابت نگه داشتن شکستگی‌ها، درمان نافرمی‌ها، به خصوص در بخش کودکان، درمان رگ به رگ شدن و درمان دررفتگی مفصل استخوان‌ها
• خشک شدن سریع و گرفتن فرم ایده‌آل برای ثابت نگه داشتن اندام
• وجود منافذ ریز در باندها برای رد و بدل شدن هوا و راحتی تنفس
• سهولت استفاده و تهیه گچ فایبرگلاس سایز 5 اینچ
• عدم ایجاد مشکل در رادیوگرافی و امکان عبور اشعه ایکس برای عکسبرداری
• عدم ایجاد مشکل برای گردش خون و فشار یا گرفتگی در عضلات
• باندها به صورتی ساخته شده‌اند تا عفونت، زخم، خارش و مشکلات پوستی را ایجاد نکند و بیمار با خیالی راحت و مطمئن دوره درمان خود را سپری نماید
• گچ فایبرگلاس سایز 5 اینچ ضد تعریق و ضد آلرژی می باشد
• عدم ایجاد عفونت، زخم، خارش یا مشکلات پوستی
• قابل استریل تا ۱۳۴ درجه سانتیگراد پس از باز کردن پوشش سلفون
• یک بار مصرف و استریل بودن باندها و ممانعت از ایجاد بیماری‌های پوستی

خرید گچ‌ فایبرگلاس سایز 5 اینچ

قیمت انواع گچ های فایبرگلاس بسته به کیفیت و نوع برند آن متفاوت می‌باشد. باند گچ فایبرگلاس معمولاً گران‌تر از گچ معمولی است، البته برای یک گچ‌گیری مشخص به تعداد کمتری از باند فایبرگلاس نیاز است. همچنین باید دقت داشت تا برای عضو آسیب دیده سایز مناسبی از گچ فایبرگلاس را خریداری نمود. این انتخاب بسته به محل آسیب دیده بدن دارد، برای مثال برای مچ دست نسبت به زانو، سایز نازکتری از گچ انتخاب می شود. سایت آسان مد به عنوان یکی از تخصصی‌ترین مراکز ارائه و فروش انواع گچ فایبرگلاس، آماده ارائه انواع خدمات به بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و مراکز درمانی است.

مشخصات محصولات
نام ویژگیمقدار ویژگی
واحد فروشکارتن / بسته

محصولات مرتبط