لوله خرطومی بیهوشی اطفال

ویژگی‌های محصول
  • نوع: مات و شفاف
  • سایزبندی: اطفال
  • کارتن 20 عددی
  • یکبار مصرف
  • جنس: PVC
  • کاربرد: تأمین اکسیژن، حذف کربن دی اکسید در سیستم تنفسی بیمار
  • دارای بگ دو لیتری
*

قیمت فروش عمده و جزئی متفاوت می باشد.

گارانتی کیفیت و اصالت کالا
95,000 تومان
قیمت مناسب تر سراغ دارید؟

ارسال به سراسر کشور

پیک، تیپاکس، باربری

پشتیبانی 24 ساعته 7 روز هفته

تضمین کیفیت

امکان عودت کالا تا 7 روز

پرداخت های متنوع

درگاه آنلاین، کارت به کارت

فرآیند بیهوشی چگونه است؟

بیهوشی عبارت است از فقدان کامل حس درد. اصولاً اعما ل جراحی مستلزم بیهوشی یا بی حسی بیمار است  که بدون آن عمل جراحی برای بیمار تحمل ناپذیر است. معمولاً داروهای بیهوشی ارتباط مخصوص به سیستم عصبی داشته و باعث می شود بیمار احساس درد نکند. این بی حسی یا عمومی است یعنی مریض به کلی به خواب عمیق فرو رفته و به هیچ نوع تحریک خارجی جواب نمی دهد و یا اینکه بوسیله تزریق داروهای بخصوص، فقط در محلی که باید عمل جراحی آن انجام گیرد احساس درد از بین می رود. داروهای بیهوشی عمومی به صورت گاز هستند مثل سیکلوپروپان که ماده ای قابل اشتعال منفجرکننده است و یا به صورت بخار مثل اتر و هالوتان می باشند که از طریق ست بیهوشی قابل انتقال به بیمار می باشند.

لوله خرطومی‌ چیست؟

لوله خرطومی‌ یک دستگاه پزشکی برای تأمین اکسیژن، حذف کربن دی اکسید و آزاد کردن داروی بیهوشی استنشاقی به بیمار است.

سیستم‌‌‌های تنفسی دایره ای یا لوله خرطومی‌ بیهوشی

سیستم‌‌‌های تنفسی دایره ای، سیستم‌‌‌های تنفسی کاملا بسته ای هستند که شامل یک اسکرابر دی اکسید کربن و یک سری از دریچه‌‌‌های یک طرفه هستند، به این معنا که گاز تنفس شده توسط بیمار می‌تواند بدون خطر مسمومیت کربن دی اکسید، دوباره استفاده شود. این بدان معناست که این سیستم‌ها به طور بسیار موثر از گاز تازه و داروی بیهوشی استنشاقی استفاده می‌کنند و  آلودگی کمی‌به وجود می‌آورند، زیرا گازهای اضافی، از محیط خارج نمی‌شوند. با این حال، آن ها به جریان گاز اولیه بالایی احتیاج دارند تا سیستم به طور کامل با غلظت مورد نظر گازها، پر شود.

این لوله‌ها علاوه بر تامین اکسیژن، سبب خروج گاز دی اکسید کربن از بدن می‌شوند و داروی بیهوشی را به بدن افراد وارد می‌کنند. در این رابطه باید بدانید که ست لوله بیهوشی از اجزای متفاوتی تشکیل شده است که شامل سوپاپ تنظیم کننده فشار و کنترل کننده در زمان تخلیه گازهای خطرناک، کیسه تهویه، لوله هایی با طول بلند و خرطوم مانند، دستگاه تامین گاز بیهوشی می‌شود. هر یک از این اجزا در ست‌‌‌های بیهوشی کارایی متفاوتی دارند و بدون آن‌ها لوله خرطومی‌ بیهوشی قابل استفاده نخواهد بود.

انواع لوله خرطومی‌ بیهوشی

انواع زیادی از لوله‌‌‌های خرطومی‌بیهوشی یا همان لوله مدار بیهوشی وجود دارد، که هر کدام مکانیزم عمل مخصوص به خود را دارند. آنها به طور مرسوم بر اساس تعامل هوای تازه از محیط اطراف  و این که آیا بیمار گازهایی را که قبلا بیرون داده است دوباره تنفس می‌کند، طبقه بندی می‌شوند.

با این حال، هیچ استاندارد بین المللی برای طبقه بندی لوله‌‌‌های خرطومی‌بیهوشی وجود ندارد، و اصطلاح “نیمه باز” و “نیمه بسته” ممکن است به طور خاص سبب سردرگمی‌بین کاربرد آمریکایی و انگلیسی آن شود. به عبارت دقیق تر، اصطلاح “خرطومی” تنها در مورد سیستم‌‌‌های بسته صدق می‌کند که در آن گاز تنفس شده، یک چرخۀ کامل را طی می‌کند.

سیستم‌‌‌های باز: از هوای نامحدود پیرامون به عنوان منبع گاز تازه استفاده می‌کنند، بدون اینکه مرزی بین راه هوایی بیمار و فضای اطراف وجود داشته باشد. سیستم‌‌‌های خالص باز، به عنوان مثال – گاز پانسمان خیس خورده در مادۀ بیهوشی با استفاده از تکنیک قطره ای و نگه داشتن آن در نزدیکی صورت بیمار- قدیمی‌هستند و دیگر در مراکز درمانی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. آنها مخزن ندارند و در این روش‌ها هیچ تنفس مجددی اتفاق نمی‌افتد.

سیستم‌‌‌های نیمه باز: مانند ماسک‌‌‌های بیهوشی از هوای محاصره شده به عنوان منبع گاز تازه، استفاده می‌کنند، اما شامل نوعی دستگاه یا مخزن می‌باشد که با ایجاد مرز با اتمسفر، مخزن را محدود می‌کند. هیچ تنفس مجددی اتفاق نمی‌افتد.

سیستم‌‌‌های نیمه بسته: دارای مرز کامل با اتمسفر اطراف هستند، و از یک منبع کنترل شده برای جریان گاز تازه، استفاده می‌کند. از هوای ورودی جلوگیری می‌شود، اما گاز تازه اضافی به محیط اطراف نفوذ می‌کند. تنفس مجدد جزئی از گاز بازدم، اتفاق می‌افتد. آنها معمولا با استفاده از طبقه بندی ماپلسون، به بخش‌‌‌های جزئی تری تقسیم بندی می‌شوند.

سیستم‌‌‌های بسته: دارای مرز کاملا بسته هستند که هیچ گازی در آن نفوذ یا به آن وارد نمی‌شود، به این معنا که یک تنفس مجدد کامل اتفاق می‌افتد. رایج ترین مثال از این سیستم ها، سیستم دایره ای می‌باشد.

لوله خرطومی بیهوشی اطفال

لوله های تنفسی یا ونتیلاتور همراه با بگ بیهوشی که یکبار مصرف بوده و در دو جنس PVC و EVAA موجود است. این لوله ها دارای کانکتور مناسب برای اتصال به دستگاه ونتیلاتور هستند.

مشخصات لوله خرطومی بیهوشی اطفال

تامین اکسیژن و آزاد کردن دارو بیهوشی استنشاقی

از جنس pvc

در دو نوع کاملا شفاف یا مات

قابل انعطاف، دو جداره با جداره داخلی صاف

کاملا یکبار مصرف و بهداشتی

دارای بگ دو لیتری

استحکام بالا در برابر پارگی و سوراخ شدن

دارای کانکتور برای اتصال به دستگاه ونیلاتور

اجزای لوله خرطومی بیهوشی اطفال

لوله تنفسی به منظور هدایت گاز

بگ ذخیره به منظور کمک به تهویه

سوپاپ محدود کننده فشار به منظور تخلیه گاز اضافی و تنظیم فشار داخلی سیستمی

یک منبع جریان گاز تازه

مشخصات محصولات
نام ویژگیمقدار ویژگی
واحد فروشبسته
تعداد در هر واحد1 عدد

محصولات پیشنهادی

خریداران این محصول، محصولات زیر را هم خریده‌اند